Arınç 'iman' tazeledi

TBMM eski başkanı Bülent Arınç, AKP'nin iftarında konuştu. Arınç, "Milletimiz tek ümidi var. O da AK Parti'den sayın cumhurbaşkanımızdır ve onun yönetimidir" dedi.

Arınç 'iman' tazeledi

Son dönemde AKP’ye yönelik eleştirel çıkışlarıyla gündem olan TBMM eski başkanı Bülent Arınç, Manisa’da AKP İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftar programında konuştu.

Sözcü‘nün aktardığına göre, konuşmasında iktidara ekonomideki durumla ilgili uyarılarda bulunan Arınç, “Halkın tercihi noktasında ekonominin iyi olduğu zamanlarda daha rahat edersiniz. Ama ekonomide bozukluklar varsa, alım gücünüz azalmışsa, Türk parasının kıymeti düşmüşse, her gün ihtiyaç maddelerine zam geliyor, enflasyon resmi rakamlarla yüzde 60’ı bulmuşsa milleti hitabet ile coşturamaz, konuşmayla aldatamazsınız. Gerçeği göreceğiz ve sorunu çözeceğiz” dedi.

“BAŞKA ÇARESİ YOK”

“Sorunlar çözüldüğü zaman millet hiçbir zaman bizden kopmadı ve hiçbir zamanda bizden kopmayacak” diyen Arınç, “Bu yapacak güçte miyiz. Güçteyiz. Milletimiz tek ümidi var. O da AK Parti’den sayın cumhurbaşkanımızdır ve onun yönetimidir. Nasıl 2002’de meclisin üçte ikisini aldıysak. Nasıl 2007’de yüzde 47 ile geldiysek. Nasıl 2011’de nasıl yüzde 49,5-50’yi bulduysak ve tabi bir ikazda var. 2015 yılı 7 Haziran seçimlerinde, ama ondan 6 ay sonrada 1 Kasım’da yüzde 50’ye ulaştıysak, yine tekrar başarmaya inşallah muvaffak olacağız. Başka hiçbir çaresi yok” diye konuştu.

“ÇOK EMİN DEĞİLİM”

Arınç’ın konuşmasında seçimlere ilişkin de “Başarılı olamazsak, seçim sonuçlarından çok emin değilim. Başarı olmaya mecburuz. Çok iyi şeyler yapmaya mecburuz. Bu tür sıkıntılı zamanlarda insanların kafasını karıştıranlar olabilir. ‘Artık bunların işi bitti’ diye sokaklarda gezenler olabilir. Hayır hiçbir şey bitmedi” ifadelerini kullanması da dikkat çekti.