AKP'den Saadet'e davet geldi

AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, 6'lı masaya yüklendiği açıklamasında, Saadet Partisi'ne çağrıda bulundu. Yayman, 'Saadet Partisi'nin yeri milletinin yanı, Cumhur İttifakı'nın içidir' dedi.

AKP'den Saadet'e davet geldi

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’de düğünde, cenazede, nişan töreninde, sünnet düğünü töreninde Millet İttifakı’nın adayının kim olacağı konusunun konuşulduğunu belirten Hüseyin Yayman, 6 muhalefet partisine yüklendi. Yayman, “Bunların bir tek derdi var o da Tayyip Erdoğan gitsin, AK Parti gitsin, Cumhur ittifakı gitsin. Onların gitsin demesi ile Cumhur İttifakı gitmez, bitmez. Tayyip Erdoğan gitmez” ifadelerini kullandı.

AKP’li Yayman, 6’lı masada yer alan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na hitaben de şunları kaydetti:

“Size de mi bir mektup gönderildi. Saadet Partisi’nin yeri milletinin yanı, Cumhur İttifakı’nın içidir. Erbakan Hoca’mız hayatta olsaydı bugün ilk yapacağı şey, Cumhur İttifakı’nın yanına gelmek olurdu çünkü bu Türkiye’nin beka meselesidir. Aynı şekilde Demokrat Parti’nin de başbakanını idam sehpasına yollamış CHP ile yol yürümesi tarihsel olarak da doğru değildir. Tarih bunu not edecektir.”