"AK Parti ANAP'tan daha hızlı dağılma sürecine girecek"

Eski AKP'li vekil Ömer Ünal, "AK Parti ilk seçimde, cumhurbaşkanlığını ve meclis çoğunluğunu kaybettiğinde Anavatan Partisi’nin dağılma sürecinden çok daha hızlı dağılma sürecine girecek" dedi.

Eski AKP milletvekili, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Ömer Ünal, Konya’nın yerel televizyonu Kanal 42‘de Türkiye gündemi ve AKP ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“AK Parti’nin geleceğini nasıl görüyorsunuz?” sorusu üzerine Ünal, “AK Parti ilk seçimde, cumhurbaşkanlığını ve meclis çoğunluğunu kaybettiğinde Anavatan Partisi’nin dağılma sürecinden çok daha hızlı dağılma sürecine girecek. Çünkü menfaati gereği orada olan insanlar, bir dakikada bırakırlar, iki dakika bile düşünmezler. Aktif siyasetçilerden bahsediyorum. Türkiye’de ilk seçimle beraber AK Parti iktidarı kaybettiği andan itibaren dağılma sürecine girer. Bu benim gözlemim” dedi.

Ünal, “Vatandaşın bize ifade ettiklerini de söyleyeyim, yıllarca AK Parti’ye emek vermiş biri olarak söylüyorum bugün vatandaş ızdırap içinde. Vatandaş artık AK Parti’den bir beklentisinin kalmadığını il ve ilçelerde ifade ediyor. AK Parti artık vatandaşa temas etmiyor ve vatandaşın derdiyle dertlenmiyor” ifadelerini kullandı.