Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim sürecine geçiş kararlarını açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yüz yüze eğitime geçiş sürecinin ayrıntılarına ilişkin basın açıklaması düzenledi.

Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim sürecine geçiş kararlarını açıkladı

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim sürecine ilişkin kararları açıkladı. Köy okulları ile bağımsız anaokullarının 15 Şubat’ta yüz yüze eğitime başlayacağını söyleyen Selçuk, İlkokul, 8. ve 12. sınıfların da 1 Mart’ta başlayacaklarını ve yüz yüze eğitimin zorunlu olmayacağını açıkladı.

Bakan Selçuk, yüz yüze eğitime başlayacak öğretmenlerin de şubat ayında koronavirüs aşısı olmasının planlandığını duyurdu.

Bakan Selçuk gazetecilere yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Köy okullarımızı tüm kademelerde 15 Şubat’ta yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz. 1 Mart’tan itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak. 1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak.

1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün devam edecek. Lise öğrencilerimizin birinci dönemden kalan sınavları, mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecektir.

Öğrencilerimizin okullarımızda yüz yüze eğitime katılımları geçen dönemde olduğu gibi yine velilerimizin kararına bağlı olacak. Yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerimiz için şubat ayı içerisinde aşı uygulamasının yapılması planlanmaktadır

Farklı sınıf düzeyleri ve okul kademelerinde de il bazlı olarak yüz yüze eğitime başlanmasıyla ilgili kararlar alınabilecektir. Öğrenme kayıplarının giderilmesi için kapsamlı bir programa başlayacağız.”