Yolda yürüyen kadına muştayla saldırmıştı, serbest bırakıldı!

Bursa’da işinden çıkarak eve gitmek üzere sokakta yürüyen 18 yaşındaki genç kadına başka birine benzettiği için muşta ile saldıran saldırgan serbest bırakıldı.

Yolda yürüyen kadına muştayla saldırmıştı, serbest bırakıldı!

İşçi servisinden inerek evine doğru yürüyen 18 yaşındaki E.Ö., Sedat A.’nın muştalı saldırısına uğramıştı. Genç kadın kanlar içerisinde yere yığılmıştı. Bu sırada çevrede bulunan yurttaşlar olaya müdahale ederek, muştalı saldırganı etkisiz hale getirmişti.

Kafasında ve yüzünde ağır yaralar olan genç kadın, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Şüpheli Sedat A. ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan ve 16 farklı suç kaydı bulunan Sedat A., ”Benim ağabeyim daha önce öldürüldü. Onu ağabeyimin ölümüne sebep olan kişiye benzettim, bilerek olmadı pardon pişmanım” dedi.

Sedat A., polis merkezindeki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bir ay sonra görülen ilk duruşmada ise serbest bırakıldı.