"Ya tayin isteyin ya da istifa edin"

Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun, polise “şerefsiz” diyen AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ı haklı gören açıklamasına tepki gösteren CHP’li Ali Mahir Başarır, “Siz Mersin’in valisisiniz, siz AKP’yi mi temsil ediyorsunuz yoksa devleti mi temsil ediyorsunuz? Mersin’e yakışmıyorsunuz. Ya tayin isteyin ya istifa edin.”

Mersin Çeşmeli’de aracını durduran polislere değil de polislere “şerefsiz” diyen AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ı yaptığı açıklamayla haklı gören ve adeta sahip çıkan Mersin Valisi Ali İhsan Su’ya, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır sert sözlerle yanıt verdi.

“Siz Mersin’in valisisiniz, 1 milyon 850 bin kişinin valisisiniz, benim de polislerin de Abanoz Yaylası’ndaki çobanın da valisisiniz” diyen Başarır, Vali’nin, polise “Şerefsiz”, “Kapıma yaklaşma, çekil’, “Erdemli’ye her geldiğimde bu pislikle karşılaşıyorum” diyen AKP vekile sahip çıkmasını eleştirerek şu ifadeleri kullandı:

“TARAFLI VALİ İSTEMİYORUZ”

“AKP’yi mi temsil ediyorsunuz? Twitter hesabınıza baktım, AKP milletvekillerini takip ediyorsunuz, Cumhurbaşkanını, Bakanları takip ediyorsunuz. Bir tek CHP’li milletvekilini, belediye başkanlarını takip etmiyorsunuz. Bu kadar mı taraflısınız? Siz Mersin’e yakışmıyorsunuz. Mersin’de böyle vali istemiyoruz. Ya Mersin’in valisi olun ya tayin isteyin ya da istifa edin. Biz taraflı, AKP’nin il başkanı gibi davranan vali istemiyoruz. Siz 22 yıllık mesai arkadaşlarınız olan polislerin haklarını savunun, milletvekilinin değil.”

“ARTIK BİRAZ EDEP”

Twitter hesabından CHP’li Başarır’a cevap veren İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce’yi de sert dille eleştiren CHP’li Başarır şu sözleri dile getirdi:

“Keşke adınız gibi muhterem olabilseydiniz. Bir polise ‘şerefsiz’ kelimesi kullanılıyor ancak sen bana hakaret ediyorsun. İftira attığımı söylüyorsun. O polisler 22 yıl bu devlete hizmet vermiş. Senin gibi atanmamış. Bana iftira atacağına o milletvekilinden hesap sor, validen hesap sor, o emniyet müdüründen hesap sor. Şerefsiz kelimesi için söylenecek sözünüz yok mu? Pislik kelimesi için söylenecek sözünüz yok mu? Allah göstermesin bu sözleri bir muhalefet partisi milletvekili söyleseydi neler yapardınız, ne tweetler atardınız. Artık biraz edep, ahlak bir parça utanmanız olsun.”