Veyis Ateş’ten bugün yayımlanan ses kaydına ilişkin açıklama

Sezgin Baran Korkmaz'dan, onu haklaması karşılığında 10 milyon Euro istediği iddia edilen Veyis Ateş, bugün yayımlanan ses kaydına ilişkin açıklama yaptı. "Montajlama yöntemiyle oluşturulduğu açık" sözleriyle kaydın montaj olduğunu iddia etti.

Veyis Ateş’ten bugün yayımlanan ses kaydına ilişkin açıklama

Hakkında kara para aklama suçlaması bulunan Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon euro istediği iddia edilen Veyis Ateş, bugün yayımlanan ses kaydının montaj olduğunu söyledi.

TİP Milletvekili Ahmet Şık, Korkmaz’dan 10 milyon euro istediği öne sürülen Veyis Ateş ile Korkmaz arasındaki konuşmanın ses kaydını yayımladı.

Söz konusu videoyla ilgili açıklama yapan Ateş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:

  • Sosyal medyada bana ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı yayınlanmıştır. Sezgin Baran Korkmaz ve örgütünce, yasa dışı yollarla kaydedilen ve farklı telefon konuşmalarımdan kaydedilerek oluşturulan bu ses kaydının, montajlanma yöntemiyle oluşturulduğu açıktır.
  • Ulusal ve uluslararası yargıda dolandırıcılık iddiasıyla aranan, katıldığım televizyon programına bağlanıp ‘Benim ABD’de hiçbir hukuki sorunum yok ve aranmıyorum’ dedikten 24 saat sonra ABD’nin talebiyle Avusturya’da tutuklanan, kendi ifadesiyle ‘Tanrının yetiştirdiği bu özel insanın’ yurt içi ve yurt dışı bağlantıları bana yapılan bu son kumpasla kendini deşifre etmiştir.
  • Sahibi tutuklanan birtakım şahıslar, iş üstü yakalanmanın telaşıyla alelacele montajlanmış bu ses kaydını tıpki geçmişteki örnekleri gibi sosyal medyada servis etmişlerdir. ‘Bu özel insan’ nihayet yargı önünde hesap verecektir.
  • Bir kez daha tekraren ifade ediyorum. Bu ses kaydı oluşturulmuş bir ses kaydıdır. Büyük hezeyan yaşayan bu şahısla hiçbir telefon görüşmesinde kendim veya başkaları adına herhangi bir maddi talebim olmamıştır. İftira ve hakaret niteliği taşıyan bu ses kaydını oluşturanlar Sezgin Baram Korkmaz’ın medyadaki paralel yapılanmaları ve bu kumpasa aracılık yapanlar hakkında hukuki haklarım mahfuzdur.