Veyis Ateş'in ardından Habertürk'te Sezgin Baran Korkmaz'la bağlantılı bir istifa daha

Habertürk'te Veyis Ateş'in ardından Sezgin Baran Korkmaz'la bağlantılı olan bir ismin daha istifasının istendiği öne sürüldü.

Veyis Ateş'in ardından Habertürk'te Sezgin Baran Korkmaz'la bağlantılı bir istifa daha

Hakkında kara para aklama suçlaması bulunan ABD tarafından Avusturya’da tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon euro istediği iddia edilen Habertürk sunucusu Veyis Ateş’in ardından Habertürk’te Korkmaz’la bağlantılı bir istifa daha yaşandığı belirtildi.

Korkmaz’ın Habertürk’teki birtakım irtibatlarını Emrah Doğru üzerinden sağladığı iddia edilirken yönetimin de istifasını istediği belirtildi.

Hem Türkiye hem ABD tarafından ‘kara para aklama’ ve ‘dolandırıcılık’ suçlarından aranan SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ın Habertürk’teki birtakım irtibatlarını Emrah Doğru üzerinden sağladığı ve kardeşinin SBK’nın yalısında çalışan bir personel olduğu iddia edildi.

Haberalternatif.com’da yer alan Celal Eren Çelik imzalı habere göre; aynı zamanda İnsanlık Dergisi’nde genel yayın yönetmenliği yapan Habertürk muhabiri Emrah Doğru, Sezgin Baran Korkmaz’la röportajlar yapıyordu. Bu dergide Korkmaz’a “Yılın İyi İnsanı” ödülü verilmişti.

İddiaların ayyuka çıkmasının ardından, Medyaradar; Emrah Doğru’nun Habertürk yönetimi tarafından istifası istendiğini yazdı.

Ortaya çıkan bu bilgiler üzerine Emrah Doğru ile yolların ayrıldığı belirtiliyor.