Ünlü keman virtüözü geçim sıkıntısı nedeniyle yaşamına son verdi

İlyas Tetik, yaşadığı geçim sıkıntılarından dolayı Sarıyer'deki evinde yaşamına son verdi.

Ünlü keman virtüözü geçim sıkıntısı nedeniyle yaşamına son verdi

Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Müslüm Gürses gibi birbirinden ünlü şarkıcıların albüm çalışmalarına destek veren ünlü kemanist ve besteci İlyas Tetik, yaşadığı geçim sıkıntılarından dolayı Sarıyer’deki evinde yaşamına son verdi.

Pandemi önlemleri kapsamında alınan kapatma ve sınırlama kararlarından sanatçılar olumsuz olarak etkilendi. Yapulan onca çağrıya rağmen sanatçılara destek sağlamayan AKP iktidarında bir sanatçı daha geçim sıkıntısı nedeniyle yaşamına son verdi.

Durumu gören ailesi hemen polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen Sarıyer Asayiş Büro ve Olay yeri İnceleme ekipler kaldığı Beyaz Lale sokağa gelip incelemelerde bulundu.

Sezen Aksu, Müslüm Gürses, Ahmet Kaya ve Ebru Gündeş gibi birbirinden ünlü sanatçıların albüm çalışmalarında da payı olan, “Seni Buldum Ya”, “Yıllarım”, “Hayatımı Yazsam Roman Olurdu”, “Yağmurlu Bir Günde Doğdum Anamdan”, “Bulunur Elbet” gibi bir çok esere imza atan besteci, keman virtüözü Tetik’in ölümü müzik dünyasını yasa boğdu.

Pandemi önlemleri kapsamında alınan kapatma ve sınırlama kararlarından sanatçılar olumsuz olarak etkilendi. Birçok çağrıya rağmen sanatçılara pek destek sağlamayan AKP iktidarında bir sanatçı daha geçim sıkıntısı nedeniyle yaşamına son verdi.

İLYAS TETİK KİMDİR?

İlyas Tetik 25 Eylül 1960 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi.

Ünlü müzisyen, “Seni Buldum Ya”, “Yıllarım”, “Hayatımı Yazsam Roman Olurdu”, “Yağmurlu Bir Günde Doğdum Anamdan”, “Bulunur Elbet” gibi eserlere imza attı.

Tetik’in albümlerinde müzik yönetmenliği yaptığı yıldızlar arasında Mahsun Kırmızıgül, Müslüm Gürses, İbrahim Erkal, Harika Avcı, Sibel Can, Zeki Müren, Muazzez Abacı, Müşerref Akay, Gönül Akkor, Faruk Tınaz, Ahmet Kaya, Gönül Yazar, Ebru Gündeş, Petek Dinçöz ve Şevval Sam gibi isimler bulunuyor.

Usta müzisyen ayrıca Sezen Aksu, Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses, Ferdi Tayfur, Ajda Pekkan ,Tarkan, Sertab Erener, Levent Yüksel, Özcan Deniz gibi birçok sanatçıyla da aynı sahneyi paylaşmıştır.