Ümraniye'de kadın cinayeti: Tartıştığı eşini silahla öldürdü

Ümraniye'de sokakta tartıştığı evli olduğu Hatice Helvacı'ya silahla peş peşe ateş eden Mehmet Helvacı, aynı silahla kendini vurdu. Ağır yaralanan Mehmet Helvacı ambulansta, Hatice Helvacı ise hastanede hayatını kaybetti.

Ümraniye'de kadın cinayeti: Tartıştığı eşini silahla öldürdü

Ümraniye’de sokakta tartıştığı evli olduğu Hatice Helvacı’ya silahla peş peşe ateş eden Mehmet Helvacı, aynı silahla kendini vurdu. Ağır yaralanan Mehmet Helvacı ambulansta, Hatice Helvacı ise hastanede hayatını kaybetti.

Olay, dün saat 20.30 sıralarında Ümraniye’de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre sokakta karşılaşan Mehmet ve Hatice Helvacı çifti, bir süre sonra tartıştı.

Bu sırada Mehmet Helvacı, silahla eşine peş peşe ateş etti. 45 yaşındaki Hatice Helvacı  kanlar içinde yere yığılırken, Mehmet Helvacı aynı silahla kalbine ateş etti. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralılara müdahale etti. Sağlık ekipleri Mehmet Helvacı’ya uzun süre kalp masajı yaptı. Ağır yaralı Helvacı çifti ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Mehmet Helvacı ambulansta hayatını kaybederken, Hatice Helvacı ise hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.