"Uluslararası bir tekel olan Döhler patronunu uyarıyoruz: Sendikalaşmak değil, sömürü suçtur!"

Döhler işçileri ile dayanışma çağrısında bulunan Sınıf Tavrı'ndan yapılan açıklamada, "Uluslararası bir tekel olan Döhler patronunu uyarıyoruz: Sendikalaşmak değil, sömürü suçtur!" ifadelerine yer verildi.

Sınıf Tavrı, Karaman’da Almanya merkezli Döhler firmasında sendikalaştıkları için işten atılan Döhler işçileri için bir açıklama yaparak dayanışma çağrısında bulundu.

Sendikalaştıkları için işten atılan Döhler işçilerinin direnişinde yanlarında olacaklarını açıklayan Sınıf Tavrı açıklamasında, “İşçilerin en küçük hakkına dahi tahammül edemeyen patronlar, suç işlemektedir. Suç işleyen Döhler patronu, derhal işçilerin iradesini tanımalıdır. Tüm işçiler için ayrımsız bir biçimde sendikalaşma iradesi yasal ve meşru bir haktır!” denildi.

“Döhler işçisi, yarın kendisi gibi direnen Cargill, Bel Karper, Migros işçileriyle birlikte olacak.” denilen açıklamada, “Sınıf Tavrı, hakkını savunan, örgütlenen ve iradesini ortaya koyan işçilerin yanında olmak için yarın saat 13:00’de işçilerin yanında olacaktır.” ifadelerine yer verildi.

“Sendikalaşan Döhler işçilerinin yanındayız!” başlıklı açıklamanın tamamı şöyle:

“Karaman’da sendikalaştıkları için işten atılan Döhler işçileri yarın Maltepe’de Döhler Genel Merkezi önünde buluşuyor. Sendikalaştıkları için patron tarafından “kötü niyet” maddesi uyarınca işten atıldı. Duruma tepki göstererek direnişe geçen işçiler, direnişlerini İstanbul’a taşıyor.

Uluslararası bir tekel olan Döhler patronunu uyarıyoruz: Sendikalaşmak değil, sömürü suçtur!

İşçilerin en küçük hakkına dahi tahammül edemeyen patronlar, suç işlemektedir.

Suç işleyen Döhler patronu, derhal işçilerin iradesini tanımalıdır.

Tüm işçiler için ayrımsız bir biçimde sendikalaşma iradesi yasal ve meşru bir haktır!

Döhler işçisi, yarın kendisi gibi direnen Cargill, Bel Karper, Migros işçileriyle birlikte olacak.

Sınıf Tavrı, hakkını savunan, örgütlenen ve iradesini ortaya koyan işçilerin yanında olmak için yarın saat 13:00’de işçilerin yanında olacaktır.

Kamuoyuna duyururuz.

Buluşma yeri: Gülsuyu metro çıkışı/Gebze yönü

Saat: 12:30″