TTF Başkanı'ndan seyircili maç açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, "Sağlık Bakanlığı ve TFF Sağlık Kurulu uygun gördüğü takdirde en kısa zamanda maçları seyircili oynatmak istiyoruz" ifadesini kullandı.

TTF Başkanı'ndan seyircili maç açıklaması

Mart ayında maçları seyircili oynatmayı hedeflediklerini açıklayan TFF Başkanı, “5 yılda darboğazı aşacağız” ifadesini kullandı.

Nihat Özdemir, mart ayında statlara seyirci almayı hedeflediklerini açıkladı. Kulüplerin mali açıdan sıkıntılı bir süreçten geçtiğini vurgulayan Federasyon başkanı, “5 yılda darboğazı aşacağız” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, “Sağlık Bakanlığı ve TFF Sağlık Kurulu uygun gördüğü takdirde en kısa zamanda maçları seyircili oynatmak istiyoruz” ifadesini kullandı.

Özdemir, futbol karşılaşmalarını mart ayından itibaren seyircili oynatmayı planladıklarını kaydederek, şunları söyledi:

“Biz maçlara seyircili devam etmek istiyoruz, hedefimiz bu. Ben diyorum ki aşılanma yüksek sayılara çıkarsa biz de yüzde 30-35 seyirci kapasitesiyle çıkarız stadyumlara. Bir madde getiririz ‘stadyumlara gelenler aşılı olmak zorundadır’ deriz. Aşılama yüksek rakamlara ulaşırsa Mart 15’e kadar seyircili ama genel seyircinin aşılı olmasını şart koşarız. Biz seyirciyi katmak istiyoruz. Her şey devlete bağlı, Sağlık Bakanlığı var, Bilim Kurulu var. Ama bizim Pandemi Kurulu’na baktıracağız olur mu olmaz mı diye. Sağlık Bakanlığı’ndan görüş alacağız, gerekli izinleri alabilirsek bir düzen, intizam içinde maçları seyircili oynatmak istiyoruz.”