TTB'den eylem çağrısı: Emek bizim, söz bizim!

"Piyasacı, Özelleştirmeci, Hekimlerin Yaşam ve Çalışma Koşullarını Görmeyen Bu Sağlık Sistemi İflas Etmiştir. Artık Söz Bizdedir!"

TTB'den eylem çağrısı: Emek bizim, söz bizim!

Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından yapılan açıklamada, hekimlerin ve diğer sağlık çalışanların çağrısı üzerine eylem düzenleneceğini açıkladı. Beyaz Yürüyüş adı verilen yürüyüşlerin  İstanbul’daki ayağı  23 Kasım saat 16 ‘da Kadıköy Beşiktaş vapur iskelesinde gerçekleşecek. İstanbul’daki yürüyüş  27 Kasım Ankara’da son bulacak. Yapılan açıklamada bu tarihler aralığında taleplerin dikkate alınmaması takdirde greve çıkılabileceği belirtirdi.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ‘den eylem çağrısı:

Yapılan açıklamada, “Yapacağımız buluşmalarda 175 bin hekimin ilettiklerini, hekimleri temsilen 23 Kasım günü heyetimizle başlatacağımız “Beyaz Yürüyüş” ile Ankara’ya taşıyacağız. Duyulmayanı duyurmak, görülmeyeni göstermek için Ankara’ya yürüyeceğiz.
23 Kasım’da İstanbul’dan yapılacak uğurlamanın ardından Ankara’ya doğru başlatacağımız üç günlük “Beyaz Yürüyüşümüzün sonunda 27 Kasım’da Ankara’da yedi bölgeden hekimler ile buluşacağız. Bu buluşmaya kadar taleplerimize yanıt alamamamız halinde o gün gerçekleştireceğimiz sağlık forumunda alacağımız kararlar ile greve kadar gidebilecek süreci konuşacağız” denildi.

“En kısa sürede toplumcu bir sağlık sistemine geçme zorunluluğumuz bulunmaktadır”

“Hekimler ülkenin dört bir yanından “Mesleğimizi yapamıyoruz”, “Nefes alamıyoruz”, “Geçinemiyoruz” diyor. Her gün kamudan istifalar birliğimize iletiliyor, Türk Tabipleri Birliği’nin verdiği “iyi hal belgesi” sayılarına göre yaptığımız değerlendirmede ciddi bir yurtdışı göçü varken çareyi 10 dakika içerisinde iki hasta randevusu vermede gören bir sağlık sistemi artık iflas etmiş demektir”

“Bu şartlarda Sağlık Bakanı’nın randevu keyfiyetini beklemeye 10 günden fazla süre vermemiz mümkün değildir” ifadelerine yer verildi.