Trabzon'da belediye başkanına silahlı saldırı düzenlendi

Trabzon'nun İP'li Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'a belediye binası önünde kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından silahlı saldırı düzenlendi.

Trabzon'da belediye başkanına silahlı saldırı düzenlendi

Edinilen bilgiye göre, İP’li Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a belediye binasının önünde silahlı saldırı düzenlendi. Başkan saldırıdan yara almadan kurtuldu.

61saat’in haberine göre belediye binası önünde aracından inen Bıyık’a, Trabzon Caddesi tarafından siyah kapüşonlu bir kişi tarafından silahla ateş edildi.

4’Ü BELEDİYE BİNASINA, 1’İ ATM’YE

Sokakta 5 el silah sıkıldığı, kurşunların 4’ünün belediye binasına ve 1’inin de ATM’ye isabet ettiği kaydedildi.

Olaydan yara almadan kurtulan Başkan Bıyık’ın hemen belediye binasına girdiği bildirildi. Olay gerçekleştiği sırada araçta Başkan Bıyık ve şoförünün bulunduğu öğrenildi.

Olayı gerçekleştirdiği kaydedilen siyah kapüşonlu şahsın ise Trabzon Caddesi istikametine kaçtığı bildirildi.

Yomra polisi bölgeye geniş çaplı güvenlik koridoruna alırken, şahsın yakalanması için çalışma başlatıldığı bildirildi.

Polis, bölgedeki güvenlik ve MOBESE kameralarını inceleme altına alırken şahsın kimliğinin tespit edilmeye çalışıldığı kaydedildi.

Olayda belediye binasına isabet eden kurşunların ise az kalsın bekleme salonunda bulunan bir kadına isabet edeceği öğrenildi. Kurşunlardan birinin bekleme salonunda oturan kadının, yan koltuğundan çıktığı öğrenildi.

Yomra Belediye Meclisi’nde geçen cuma günü Sancak Mahallesinde ki arsanın satışı ile ilgili İP’li Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a yetki veren karar, AKP’yi karıştırmıştı.

AKP’de önce Yomra İlçe Başkanı Avni Adanu’un ilçe başkanlığından istifasının ardından, Salı günü de 5 Meclis Üyesi partilerinden istifa etmişti.

AKP’den istifa eden Gözde Atasoy Koç, Metin Özke, Sabri Selim, Furkan Bayrak ve Nihat Gümrükçü ortak bir açıklama yaparak AKP İl Başkanlığı tarafından tamamen yalnız bırakıldıklarını iddia etmişti.