TKH'den Kartal Adliyesi'ne çağrı: Boğaziçi öğrencilerine destek vermek suç değildir

TKH tarafından yapılan açıklamada "Bir AKP üyesinin Boğaziçi Üniversitesi Rektörü olarak atanmasına karşı çıkmak suç değildir. Bu yüzden tutuklananlar serbest bırakılmalı, tüm yargılananlar ile ilgili beraat kararı verilmelidir." denildi.

TKH'den Kartal Adliyesi'ne çağrı: Boğaziçi öğrencilerine destek vermek suç değildir

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) AKP’nin rektörü Melih Bulu’ya karşı mücadele veren öğrencilere destek vermek isterken polis şiddetine uğrayıp, gözaltına alınan yurttaşlarla dayanışmaya çağırdı. 2 Nisan 2021 Cuma saat: 09:30’da Kartal Adliyesi önüne yapılan, “Boğaziçi öğrencilerine destek vermek suç değildir” başlıklı çağrıda şu ifadeler yer aldı.

“Boğaziçi Üniversitesi’ne Melih Bulu’nun atanmasına karşı çıkan öğrencilere destek vermek isteyen ve polis şiddetine uğrayarak gözaltına alınan yurttaşların ilk duruşması yarın saat 09:30’da Kartal’daki İstanbul Anadolu Adliyesi’nde yapılacaktır.

İki kişinin tutuklu, toplamda 25 kişinin bulunduğu davada partimizin bir üyesi de yargılanmaktadır.

TKH Genel Başkanı Aysel Tekerek de duruşma günü adliye önünde olacaktır.

Bir AKP üyesinin Boğaziçi Üniversitesi Rektörü olarak atanmasına karşı çıkmak suç değildir. Bu yüzden tutuklananlar serbest bırakılmalı, tüm yargılananlar ile ilgili beraat kararı verilmelidir..

Türkiye Komünist Hareketi
Genel Merkez

(2 Nisan 2021 Cuma saat: 09:30’da Kartal Adliyesi önünde buluşuyoruz.)”