TKH: Türk askeri ABD emperyalizminin bekçisi değildir!

TKH'nin açıklamasında, "Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın sözleri, Afganistan’ı işgal etmiş ABD emperyalizminin çıkarlarını koruma pazarlığıdır!" denildi.

TKH: Türk askeri ABD emperyalizminin bekçisi değildir!

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın “Afganistan ile ilgili ABD’lilerle görüşüyoruz” ifadelerinin ardından bir açıklama yaparak, “Türk askeri ABD emperyalizminin bekçisi değildir!” dedi.

Yapılan açıklamada, “Türk askerinin, Afganistan’da işgalci ABD için ve onun parasıyla görev yapması gurur duyulacak bir dış politika değil, utanç duyulacak bir durumdur! Kendisi Afganistan’dan çekilirken Türk askerinden bekçilik talep etmektedir.” ifadelerine yer verildi.

TKH’nin açıklamasının tamamı şöyle:

“Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın “Afganistan ile ilgili ABD’lilerle görüşüyoruz. Salı günü NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nda konuştuk, ABD’liler ile heyetler arasında konuşuluyor. Bizim şartlara bağlı olarak Afganistan’da kalma niyetimiz var. Şartlarımız nedir? Siyasi, mali ve lojistik destek. Bunlar yapıldığı takdirde biz Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’nda kalabiliriz. Şartlarımızla ilgili cevabı bekliyoruz.” sözleri, Afganistan’ı işgal etmiş ABD emperyalizminin çıkarlarını koruma pazarlığıdır!

Bu sözler, ABD emperyalizminin işgal siyasetine para karşılığı hizmet etmek anlamına gelmektedir.

Bu sözler “Türkiye’nin en iyi ihraç ürünü ordusudur” sözünü söyleyen Soros’u haklı çıkarmıştır!

Türk askerinin, Afganistan’da işgalci ABD için ve onun parasıyla görev yapması gurur duyulacak bir dış politika değil, utanç duyulacak bir durumdur! Kendisi Afganistan’dan çekilirken Türk askerinden bekçilik talep etmektedir.

Türk askeri ABD emperyalizminin bekçisi değildir! Türk askeri Afganistan’dan derhal geri çekilmelidir.”