THY'den ventilli maske uyarısı

Ekşi, "Uçak içinde ventilli maske lütfen takmayınız. Yolcuların sağlığı için uçak içinde ventilli maske kullanımı otoritelerce yasaklanmıştır. Kabin memurlarımız sağlık kurallarına uyum için ventilli maskenizi değiştirmenizi talep etmektedirler." ifadelerini kullandı.

THY'den ventilli maske uyarısı

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, yolculara, uçak içinde ventilli maske takmamaları yönünde uyarıda bulundu.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, kişisel sosyal medya hesabında yolculara uçak içinde ventilli maske takmamaları yönünde çağrıda bulundu.

Ekşi şu ifadelere yer verdi:

“Uçak içinde ventilli maske lütfen takmayınız. Yolcuların sağlığı için uçak içinde ventilli maske kullanımı otoritelerce yasaklanmıştır. Kabin memurlarımız sağlık kurallarına uyum için ventilli maskenizi değiştirmenizi talep etmektedirler. Lütfen sağlık için yardımcı olalım.”

“VENTİLLİ MASKELER HASTALIK YAYIYOR”

Cumhurbaşkanlığı’na sunulan maske raporunda imzası bulunan Marmara Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Erkan İşgören, ucunda filtreye benzer bir malzemenin olduğu ventilli maskelerle ilgili yanlış bir inanışın da olduğunu vurgulamış “Bu maskelerin çok daha iyi koruduğunu düşünüyoruz. Ancak hasta bir insan bunu kullandığı takdirde o kişinin öksürüğüyle gelen partiküller, ventilden dışarıya veriliyor. Ancak dışarıdan bir şey almıyor. Hastalığı yaymak için daha ideal bir maske olarak düşünebiliriz” ifadelerini kullanmıştı.