Suudi işgal koalisyonu, Yemen'de yerleşim yerini hedef aldı

Suudi işgal koalisyonu savaş uçakları son günlerde Yemen'in çeşitli illerinde yerleşim alanlarına saldırı düzenlemeye devam ediyor. Suudi Arabistan liderliğindeki Yemen karşıtı koalisyon, Ma'rib, el-Beyda, el-Cavf ve Sa’da illerindeki yerleşim alanlarına saldırdı.

Suudi işgal koalisyonu, Yemen'de yerleşim yerini hedef aldı

Suudi Arabistan liderliğindeki Yemen karşıtı koalisyon, Ma’rib, el-Beyda, el-Cavf ve Sa’da illerindeki yerleşim alanlarına saldırdı.

Suudi işgal koalisyonunun en az 12 kez Ma’rib ilinde Rehbe bölgesini hedef aldığı duyuruldu.

El-Beyda ilinde Nat’i bölgesi ise 3 kez işgal koalisyonunun saldırılarına uğradı.

İşgal savaş uçakları 4 kez el-Cavf ilinde el-Zuhre, Hob ve el-Şe’ef bölgelerini bombaladılar.

Sa’da ilinde el-Zahir kenti de 7 defa işgalci Suudi koalisyon güçlerinin saldırılarına uğradı.

Suudi işgal koalisyonu savaş uçakları son günlerde Yemen’in çeşitli illerinde yerleşim alanlarına saldırı düzenlemeye devam ediyor.

Suudi Arabistan liderliğindeki Yemen karşıtı koalisyon, Yemen’deki devrimi bastırmak ve Ensarullah’ın iktidara gelmesini engellemek için Nisan 2015’te Yemen’i işgal etti.

İngiltere, Fransa, ABD, Almanya ve bazı Arap ülkeleri, BM yetkililerinin dünyanın en büyük insani felaketi olduğunu söylediği ve hala yanmakta olan eşitsiz savaş ateşini körüklemek için koalisyonu askeri ve teçhizat olarak desteklediler. Yemen’deki durum siyasi, sosyal, askeri, bölgesel ve küresel boyutları ve sonuçları olan bir insanlık trajedisi halini aldı.