Suudi Arabistan ile Katar arasında anlaşma: Sınırlar açılıyor

''Suudi Arabistan ile Katar arasındaki kara, deniz ve hava sınırlarının bu akşam itibarıyla açılması için anlaşmaya varıldı.''

Suudi Arabistan ile Katar arasında anlaşma: Sınırlar açılıyor

Kuveyt Dışişleri Bakanı, Suudi Arabistan ile Katar arasındaki kara, deniz ve hava sınırlarının bu akşam itibarıyla açılması için anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Kuveyt Dışişleri Bakanı’nın yaptığı açıklamaya göre, Suudi Arabistan ile Katar arasındaki kara, deniz ve hava sınırlarının bu akşam itibarıyla açılması için anlaşmaya varıldı.

Kuveyt Dışişleri Bakanı, ”Suudi Arabistan ile Katar arasındaki kara, deniz ve hava sınırlarının bu akşam itibarıyla açılması için anlaşmaya varıldı.” açıklamasını yaptı.

Suudi Arabistan, 5 Ocak’ta Riyad’ın ev sahipliğinde yapılacak olan Körfez İşbirliği Konseyi’ne Katar’ı da davet etmişti.

2017’de Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır teröre destek vermesi, basın yayın organlarında terör örgütlerinin propagandasını yapması gibi gerekçelerle Katar ile diplomatik ilişkilerini kesmişti.

Türkiye’den anlaşmaya dair ‘memnuniyet’ açıklaması geldi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Katar ile Suudi Arabistan arasında kara, deniz ve hava sınırlarının açılmasına yönelik alınan kararı memnuniyetle karşılıyoruz”