Suriye: Filistin direnişine her türlü desteğe hazırız

Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, Filistin meselesinin temel bir mesele olduğunu belirterek Şam’ın Filistin direnişine her türlü desteği vermeye hazır olduğunu açıkladı.

Suriye: Filistin direnişine her türlü desteğe hazırız

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Siyasi Dairesi Genel Müdürü Enver Abdulhadi’yi kabul eden Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, Suriye’nin Filistin direnişine desteğini yineledi.

Sputnik Arapça‘nın haberine göre, “ABD arafından desteklenen İsrail rejimi ordusuna karşı askeri direnişin mucize olduğunu” belirten Faysal Mikdad, “Filistin halkının kararlılığını selamladığını ve Suriye’nin meşru ve vatansever mücadelelerinde Filistin halkının yanında yer almak için hiçbir çabadan kaçınmayacağını” vurguladı.

Filistin’in her isteğinin Suriye’nin asli ve öncelikli meselesi olduğunu belirten Faysal Mikdad, Filistin direnişinin verdiği mücadele için “Bu mücadele İsrail’le uzlaşanların, İsrail rejimi karşısında teslimiyet gösterenlerin ve halkların özgürlüklerinden ve haklarından bahsedenlerin gerçek yüzünü göstermiştir” dedi.

FKÖ yetkilisi Enver Abdulhadi’ye “Birlikte kazanacağımız gün gelecek” diyen Faysal Mikdad, “çünkü biz Suriye’de İsrail destekli bir terörle uğraşıyoruz; siz ise İsrail terörüyle karşı karşıyasınız biz aynı siperdeyiz ve tek bir halkız” ifadelerini kullandı.