Süleyman Özışık: Masum olduğuna inandığım binlerce insanın dosyasını Soylu'ya götürdüm ve hepsi görevlerine iade edildi

Süleyman Özışık'ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "masum olduklarını düşündüğü" insanların dosyalarını verdiklerini söylediği bir videosu ortaya çıktı.

Süleyman Özışık: Masum olduğuna inandığım binlerce insanın dosyasını Soylu'ya götürdüm ve hepsi görevlerine iade edildi

Ülkücü mafya lideri Sedat Peker’in iddialarıyla gündeme gelen Süleyman Özışık’ın 18 Haziran 2020’deki bir yayında FETÖ nedeniyle görevlerinden alınan kişilerin göreve iade süreciyle ilgili sarf ettiği sözler ortaya çıktı.

Ortaya çıkan yayında Özışık’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ‘masum olduğuna inandığı’ binlerce kişinin dosyasını götürdüğünü söylediği ve “Dedim ki; bu insanlar eğer masum çıkmazsa hesabını benden sorun. Araştırmalar yapıldı. Hepsinin bir iftiraya kurban gittiği ortaya çıktı. Hepsi görevlerine iade edildi” dediği görülüyor.

Özışık şunları dile getiriyor:

“Dışarıdaki suçlu bir şekilde yakalanır ama içerideki masumun kul hakkını kimse ödeyemez. Ben gerek Süleyman Soylu’ya, gerek OHAL işlemleri komisyonuna, gerek diğer mercilere masum olduğuna inandığım binlerce insanın dosyasını götürdüm. Dedim ki ‘Bu insanlar eğer masum çıkmazsa hesabını benden sorun’. Araştırmalar yapıldı, hepsinin bir iftiraya kurban gittiği ortaya çıktı ve hepsi görevlerine iade edildi.”