Soylu'nun kayyum rektör protestolarına yorumu

Soylu, “Farklı kisveler altında demokrasiyi Truva atı olarak kullanarak tezgahlanmış, devletimizin saygınlığını, itibarını, bizatihi devletin kendisini hedef alan, milletin devletine olan sevgisini, sadakatini, inancını hedef alan çok cepheli taarruzla karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

Soylu'nun kayyum rektör protestolarına yorumu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan AKP’li Melik Bulu‘ya karşı düzenlenen protestoları ‘tezgah’ olarak değerlendirdi. Soylu öğrencilere ise “Vandallar gibi üniversitenin kapısını kırdılar” ifadesini kullandı.

Boğaziçi öğrencilerinin kayyum rektör Melih Bulu’ya karşı başlattığı protestolara İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Devletimize karşı bir başka tezgahla karşı karşıyayız” yorumunu yaptı.

İçişleri Bakanı Soylu, “Farklı kisveler altında demokrasiyi Truva atı olarak kullanarak tezgahlanmış, devletimizin saygınlığını, itibarını, bizatihi devletin kendisini hedef alan, milletin devletine olan sevgisini, sadakatini, inancını hedef alan çok cepheli taarruzla karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

Soylu, “Buradan sormak istiyorum, bir siyasi parti il başkanının, üniversitedeki bir rektör atamasında oranın önüne terörle iltisaklı militanlarıyla beraber gelenlerin içerisinde ne işi var? Bu ülke, çok badire geçirdi, çok zorluklardan geçti, bu tip militan ruhlu insanları da ülkenin huzurunu bozmak isteyen siyasileri de çok gördü. Ama bu tezgaha bu ülke bir kez daha düşmez. Vandallar gibi üniversitenin kapısını kırdılar, orası bilim yuvası” ifadelerini kullandı.