Soylu'dan 'siyasi cinayetler' açıklaması: Faili meçhul cinayetler defterinin kapatıldığı bir dönemdeyiz

"FETÖ taktiklerinden vazgeçmeli ve hayır bizde belge yok şunun bunun sözlerini aktardım demek son derece yanlış bir davranıştır. Siyasi hırsınızla bu ülkeye yazık etmeyin.''

Soylu'dan 'siyasi cinayetler' açıklaması: Faili meçhul cinayetler defterinin kapatıldığı bir dönemdeyiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamasında; “İçişleri Bakanıyım sordum; böyle bir siyasi cinayet istihbaratı var mı, yok. Bu bir FETÖ taktiğidir.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündemde yer alan ‘siyasi cinayet’ tartışmalarına ilişkin konuştu.

Soylu’nun açıklaması şöyle:

”Devlet ciddi insanların iştigal ettiği bir alandır. Bu ülke size ana muhalefet liderliği vermiş. Bu insanlara acıyorum. Aynı işler daha önce ben dinleniyorum diye gündem olmuştu. Hani dinleniyordun, devleti töhmet altında bırakıyorsun. Lafı sadece ortaya bırakıp akılları bulandırmaya çalışıyorsun. Faili cinayetler defterinin kapatıldığı bir dönemdeyiz. FETÖ taktiklerinden vazgeçmeli ve hayır bizde belge yok şunun bunun sözlerini aktardım demek son derece yanlış bir davranıştır. Siyasi hırsınızla bu ülkeye yazık etmeyin.”

“SİYASİ CİNAYETLER ÇIKIŞI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın iktidardan gitmemek için her yolu deneyeceğini belirterek “Siyasi cinayetler kaygım var” demişti.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın da “Siyasi suikastler yapılacağı yönünde bizim da aldığımız duyumlar var” diye konuşmuştu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da söz konusu iddialara tepki göstermişti.