Soylu, muhalefete seslendi: Siz daha Erdoğan'ı tanımıyorsunuz

Süleyman Soylu partisinin Teşkilat Akademisi Hakkari Eğitim Programı'nda CHP ve İYİ Parti'ye seslendi, "Tayyip Erdoğan sizi yine çırak çıkartacak. Bunu göreceksiniz" dedi.

Soylu, muhalefete seslendi: Siz daha Erdoğan'ı tanımıyorsunuz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Teşkilat Akademisi Hakkari Eğitim Programı’nda açıklamalarda bulundu.

“Avrupa’nın kayyumlara karşı demokrasi şudur budur bakmayın dertleri kayyum ve demokrasi değil, belediyeler değil. Onların demokrasi ile bir ilgisi olsaydı, demokrasi getirdikleri yerleri savaş cenderesine çevirmezlerdi” diyen Soylu, şunları söyledi:

“Demokrasiyi bahane edip Irak’a, Suriye’ye, Afganistan’a girdiklerinde Müslüman kanı içmezlerdi. Demokrasi yok, demokrasi onlar için bahane. En önemli meseleleri, o belediyeler teröre destek veriyorlardı. Avrupa ülkeleri binlerce tır silah gönderiyorlar. Türkiye’yi diz çökertmeye çalışıyorlar. 10 büyükelçi ile bize ayar vermeye çalışıyorlar. Neymiş, hukukun üstünlüğü, hukukun üstünlüğünün hangi noktasına sığar. Bunu nasıl ifade edersin. Demokrasiye, hukukun üstünlüğüne sığmaz.

‘TÜRKİYE’NİN YÜRÜYÜŞÜNÜ ENGELLEYEMEYECEKLER’

Bir tek dertleri var, Türkiye’nin ayakta durmasını istemiyorlar. Türkiye’nin güçlenmesini istemiyorlar. Türkiye’nin zenginleşmesini istemiyorlar. Türkiye’nin etrafındaki coğrafyaya adaleti, insan haklarını, hukukun üstünlüğünü, şefkatini, onların getirdiği huzursuzluğu ortadan kaldırmasına tahammül edemiyorlar. Hep beraber bir araya gelseler, Recep Tayyip Erdoğan’ın da, Ak Parti’nin de, Cumhur İttifakı’nın da, Türkiye’nin de yürüyüşünü engelleyemeyecekler.”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren Soylu, “Şimdi hesap soracağım diyor. Kimlerle birlikte. Organize suç örgütü çeviriyorlar. Avrupa’yla, büyükelçilerle, ABD ile bize hesap soracaklarmış. Neyin hesabını soracaklar?” diye konuştu. Soylu, şöyle devam etti:

“Kılıçdaroğlu, buradan size söylüyorum. 2023’te Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki Ak Parti ve Cumhur İttifakı sizi öyle bir hezimete uğratacağız ki, sokağa çıkacak yüzünüz kalmayacak. Biz işimize gücümüze dalmışız, bir taraftan kaçak göçle uğraşıyoruz, bir taraftan ülkemiz huzur ve güven içerisinde olsun diye onunla uğraşıyoruz, Libya’dan Azerbaycan’a kadar etrafımızdaki coğrafyanın huzur içerisinde olması için uğraşıyoruz.

SİZ ERDOĞAN’I TANIMIYORSUNUZ

Biz bunlarla uğraşırken, Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti ve onun yanındaki bize arkadan kumpas kurmaya çalıştılar. Şimdi yüzümüzü döndük. Hem işimizi yapacağız hem sizinle uğraşacağız. Bakalım kim bundan kazançlı çıkacak. Siz Tayyip Erdoğan’ı tanımıyorsunuz, siz Tayyip Erdoğan’ın yeteneklerini bilmiyorsunuz, siz Tayyip Erdoğan’ın millet sevgisini bilmiyorsunuz, siz Tayyip Erdoğan’ın dünya siyasetine hakimiyetini bilmiyorsunuz. Bak çırak çıkaracaksınız gene. Tayyip Erdoğan sizi yine çırak çıkartacak. Bunu göreceksiniz.”