Soylu: Biz kendimiz yapmıyoruz, bize yaptıran Allah'tır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa'da partililere hitaben yaptığı konuşmada "Biz kendimiz yapmıyoruz" deyip "3 kez bize yaptıran Allah'tır" diye tekrarladı.

Soylu: Biz kendimiz yapmıyoruz, bize yaptıran Allah'tır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP Bursa İl Başkanlığına ziyaretinin ardından partililere hitaben bir konuşma yaptı.

Konuşmasında AKP’ye ve Erdoğan’a övgüler düzen Soylu, AKP’nin, “Cumhuriyet tarihinin önemli bir devrimi”ni gerçekleştirdiğini öne sürüp şunları söyledi:

“Defalarca seçime gidildi. Defalarca tezvirat ve dedikodular üretildi. Defalarca hükümeti deviriyoruz, AK Parti’yi yeniyoruz sözleriyle önümüze çıktılar. Her seferinde bu millet, AK Parti’nin masumiyetine, Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi adamı olduğuna ve bu partinin de Türkiye’yi selamete ulaştıracağına ve Türkiye’yi büyük ve güçlü Türkiye hedefine ulaştıracağına inandı. Bugün de inanıyor. İlk kurulduğu günkü gibi inanıyor. Tecrübesine, birikimine, cesaretine, devrimci ve değişimci gücüne, her şeyine inanıyor. Doğruluğuna, samimiyetine, milletin karşısında hesapsız, hasbi bir şekilde ortaya koyduğu anlayışın tamamına inanıyor. Çünkü geçmişte yaptıkları ve bugün ortaya koyduklarının tamamı, esas itibarıyla milletin yıllarca hasretle beklediği, ‘öyle olsa ne güzel olur’ dediği anlayışların tamamıdır.”

Bakan Soylu, “Gücümüzü milletten alıyoruz ve bu millet her şeyi görmektedir. Biz daha yeni başladık. Bu millet yeni başladı. Ecdadımızın Osman Gazi, Orhan Gazi’nin emanet ettiği bu topraklarda onlardan daha ileriye gidebilmek için çatlasınlar da patlasınlar, yeni başladık” dedi.

Soylu sözlerinin devamında ise din istismarının yeni bir örneğini sergileyip “Cenab-ı Allah biliyor. Milletimize hiç ihanet etmedik. Üzerimize ne kadar gelirlerse gelsinler hiç ihanet etmedik. Kim ne derse desin. Onun için sadece bizim yaptıklarımıza bakmayın. Biz kendimiz yapmıyoruz. Biz inanıyoruz ki bize yaptıran Allah’tır, bize yaptıran Allah’tır, bize yaptıran Allah’tır” ifadelerini kullanarak partilileri “birliktelik ayrılmamaya” çağırdı.