Soylu: Bir daha Tayyip Erdoğan gibi lider gelmez

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2023 seçimlerinin önemine değindiği konuşmasında AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Bir daha Tayyip Erdoğan gibi bir lider gelmez, bunu çok net söylüyorum. Böyle liderler 100 yılda, 150 yılda bir gelir" dedi.

Soylu: Bir daha Tayyip Erdoğan gibi lider gelmez

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzce ziyaretinin son durağı olan AKP Düzce İl Başkanlığı’nda partililere hitap etti.

2023 seçimlerinin kendileri için önemine değinen Soylu, “2023 sadece 2023 değildir, 2053’tür, 2071’dir. 1071’dir, 1453’tür, 1923’tür. Eğer 2023’ü sadece seçim kazanma olarak görürsek yanlışa düşeriz” dedi.

Soylu, konuşmanın ilgili kısmının devamında şunları kaydetti:

“2023 seçimlerinde bunlara tarihi bir hezimet sunmak namusumuzdur. Tarihi hezimet alacaklar. Ben millette bunu görüyorum. Arkadaşlarımızın çalışma azminde bunu görüyorum. Biz daha yeni başladık. İnsanlıktan uzaklaşan, paraya tapanlara, Batı’ya tapanlara söyleyecek sözlerimiz var. Sadece hesabımız siyasi olmaz. Şu yetimler var ya dünya coğrafyasında yetim bıraktıkları… Diyarbakır anneleri var ya 8-10 yaşındaki çocukları ellerinden alarak dağa getirip eline silah verdikleri… Hesap sadece siyasi hesap olmaz. Bu hesabı millet 2023’te kapatacaktır ve Kılıçdaroğlu’nu da zihniyetini de tarihe gömecektir. Siyasetten biraz anlıyorsam 2023’te seçim akşamı, Kılıçdaroğlu’nun evden çıkıp partisine gidecek yüzü kalmayacaktır.”

AKP’ye herkesi davet etmeleri gerektiğini belirten Soylu, daha sonra AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a övgüler düzüp “Bu sadece bizim meselemiz, Türkiye’nin meselesi değil, bu bölgenin huzurudur, bu dünyanın çıkış yoludur, buna inanın ne olursunuz. Bir daha Tayyip Erdoğan gibi bir lider gelmez, bunu çok net söylüyorum. Böyle liderler 100 yılda, 150 yılda bir gelir. Biz fırsatı yakalamışız. Bu fırsatla dünyaya sözümüzü söyleyecek, anlatacak Tayyip Erdoğan ile 2023’te zafer bizim sorumluluğumuzdur” ifadelerini kullandı.