"Sosyalist Liseliler’e Katıl" broşürü dijital olarak yayımlandı!

Liselerde aydınlanma ve eşitlik mücadelesinin temsilcisi olan Sosyalist Liseliler’in broşürü dijital olarak yayımlandı. ‘Sosyalist Liseliler’e Katıl!’ broşürüyle liseli gençlik, bugün liselerde AKP’ye ve düzene karşı mücadeleyi sıra arkadaşlarıyla buluşturuyor. Broşür iki bölümden oluşuyor, ilk bölümde ‘Eğitim Sistemi ve Liselilerin Durumu’ başlığı üzerinden içinde yaşadığımız kapitalist düzenin ve onun iktidardaki temsilcisi AKP’nin liseli gençliğe ve eğitime... View Article

Liselerde aydınlanma ve eşitlik mücadelesinin temsilcisi olan Sosyalist Liseliler’in broşürü dijital olarak yayımlandı.

‘Sosyalist Liseliler’e Katıl!’ broşürüyle liseli gençlik, bugün liselerde AKP’ye ve düzene karşı mücadeleyi sıra arkadaşlarıyla buluşturuyor.

Broşür iki bölümden oluşuyor, ilk bölümde ‘Eğitim Sistemi ve Liselilerin Durumu’ başlığı üzerinden içinde yaşadığımız kapitalist düzenin ve onun iktidardaki temsilcisi AKP’nin liseli gençliğe ve eğitime dönük gericilik, geleceksizlik ve piyasacılık politikaları başlıklar halinde açılıyor. İkinci bölüm ise ‘Liseli Gençliğin Görevleri ve Sosyalist Liseliler’ başlığında geleceğin kazanılmasının yolları anlatılıyor.

‘Sosyalist Liseliler’e Katıl’ broşüründe, ‘’ Seni de işsizliğin, sömürünün ve baskının olmadığı, liselilerin laik ve bilimsel eğitimin yuvası haline geldiği bir ülke için Sosyalist Liseliler’e katılmaya, ülkeninkiyle beraber kendi geleceğine sahip çıkmaya, mücadele etmeye çağırıyoruz! ‘’ ifadelerine yer verildi.

Ön kapağında geleceği kazanalım mührü bulunan broşürün, arka kapağında ise Ahmed Arif’in Anadolu şiirinden şu kesit yer alıyor:

‘’Öyle yıkma kendini,
Öyle mahzun, öyle garip…
Nerede olursan ol,
İçerde, dışarda, derste, sırada,
Yürü üstüne – üstüne,
Tükür yüzüne celladın,
Fırsatçının, fesatçının, hayının…
Dayan kitap ile
Dayan iş ile.
Tırnak ile, diş ile,
Umut ile, sevda ile, düş ile
Dayan rüsva etme beni.’’

Broşüre aşağıdaki link üzerinden ulaşabilir, Sosyalist Liseliler’in çalışmalarından haberdar olmak için 05322010616 no’lu telefonla temasa geçebilirsiniz.

https://t.co/ongg9Iu1nC