Sezgin Baran Korkmaz'la aynı masada oturan Yargıtay üyesinden açıklama geldi

Yargıtay üyesi açıklamasında, "Fotoğraf karesinde yer alan Avukat Mehmet Demir 11 yıl önce verdiğim vekâlet ile şahsımın avukatı olup, Sezgin Baran Korkmaz ile bu vesileyle aynı ortamda bulunduk." dedi.

Sezgin Baran Korkmaz'la aynı masada oturan Yargıtay üyesinden açıklama geldi

Yargıtay Üyesi Tekman Savaş Nemli, hakkında ‘kara para aklama’ suçlamasıyla soruşturma başlatılan Sezgin Baran Korkmaz ile aynı karede olduğu fotoğrafla ilgili açıklama yaptı.

Sezgin Baran Korkmaz ile fotoğrafı ortaya çıkan Yargıtay Üyesi Tekman Savaş Nemli, yaptığı açıklamada fotoğrafla ilgili yapılan yorumların ‘gerçeği yansıtmadığını’ savundu. Nemli, “Fotoğraf karesinde yer alan Avukat Mehmet Demir 11 yıl önce verdiğim vekâlet ile şahsımın avukatı olup, Sezgin Baran Korkmaz ile bu vesileyle aynı ortamda bulunduk” dedi.

Nemli açıklamasında, “Bazı internet siteleri ile sosyal medya hesapları üzerinden gündeme gelen, şahsımın da yer aldığı fotoğraf üzerine yapılan haber ve yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır. Fotoğraf karesinde yer alan Avukat Mehmet Demir 11 yıl önce verdiğim vekâlet ile şahsımın avukatı olup, Sezgin Baran Korkmaz ile bu vesileyle aynı ortamda bulunduk. Bunun dışında adı geçen SBK ile herhangi bir hukukum yoktur” ifadelerini kullandı.

Fotoğrafın 24 Eylül 2020’de çekildiğini dile getiren Nemli, sözlerine şöyle devam etti:

“Adı geçen şahıs hakkındaki herhangi bir soruşturmadan haberimin olmadığı gibi, basından öğrendiğim kadarıyla yine adı geçen şahıs hakkında yurt dışı çıkış yasağı ve mal varlığına el koyma kararlarının 9 Ekim 2020 tarihinde alındığı ve daha sonra bu kararların kaldırıldığı belirtildiğinden ilgi kurulması da anlamsızdır. Ayrıca şahsıma yönelik suç oluşturacak haber ve yorumlar hakkında yasal yollara başvuracağım.”