Ses çıkarıyor diye 4 yaşındaki oğlunu öldüren baba tahliye edildi

Balıkesir’de 4 yaşındaki oğlunu ses yaptığı için öldüren baba tahliye edildi.

Ses çıkarıyor diye 4 yaşındaki oğlunu öldüren baba tahliye edildi

Balıkesir’in Erdemit ilçesinde 4 yaşındaki oğlunu araç içerisinde ses çıkardığı için öldüren ve suçunu itiraf eden Hüseyin Ersezgin 1,5 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi.

Anne Melis Dilan Akpınar, Hüseyin Ersezgin’in her an kendisi ve 6.5 yaşındaki kızını öldürebileceğini söyledi.

Tutuklanan ve akli dengesi yerinde olan, müebbet hapis cezası ile yargılanan baba Hüseyin Ersezgin’e mahkeme 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Sanığın tutuklulukta geçirdiği süreyi dikkate alan mahkeme, cezası kesinleşene kadar da yurtdışına çıkış yasağı uygulanarak tahliye edilmesine hükmetti.

Cumhuriyet’e konuşan Akpınar, “Bu nasıl bir kanun, hukuk. Boğarak öldürüyor ve suçunu itiraf ediyor. 1.5 yıl sonra serbest bırakılıyor. Daha çocuğumun acısını hafifletmeden bir de bu karar çıktı. Ben onun mezarına gidip ne anlatacağım. Oğlumun yasını tutamadan böyle bir karar çıktı. Adalet istiyorum” diyerek sitem etti.

Hayatının tehlikede olduğunu da ifade eden anne Akpınar, “Devlet bana koruma kararı dahi vermedi. Bu kişi gece evime gelip beni ve kızımı öldürebilir. Tek varlığım olan kızımı benden alabilir. Bu karar bizi yıktı. Bana ve kızımın başına bir şey gelirse. Ölümümden devlet sorumludur” diye koruma istedi.