Selvi'den 'Hocam başımıza gelseniz' açıklaması

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Fethullah Gülen için yıllar önce Yeni Şafak’ta yazdığı “Hocam Türkiye’ye Dön Artık” başlıklı yazısı üzerine açıklama yaptı.

Selvi'den 'Hocam başımıza gelseniz' açıklaması

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, 2013’te Yeni Şafak yazarı olduğu sırada  Fethullah Gülen için yazdığı “Hocam Türkiye’ye Dön Artık” başlıklı yazısı üzerine açıklama yaptı.

Selvi, Gülen için defalarca “Hocam” dediği ve sevgisini dile getirdiği yazısı üzerine Twitter’dan, “9 Aralık 2013 tarihli, ‘Hocam Türkiye’ye dön artık’ başlıklı yazım Sayın Erdoğan’ın 15 Haziran 2013 tarihinde yaptığı Türkiye’ye dön çağrısından sonra FETÖ’yü ABD’nin kontrolünden çıkarmak için yazılmıştır. FETÖ, Türkiye’de olsa bugün yeri cezaevi olurdu, Pensilvanya değil” açıklamasını yaptı.

Gülen için “Hazret-i Ebubekir’in gösterdiği dirayete benzer bir şekilde dönüp başımıza gelseniz hocam.” dediği yazısında Selvi “Öğrendim ki Hocam, sizin de ağlamaktan gözleriniz şişmiş. Bilin ki sizde gözyaşları, bizde kalbimize damlayan kan damlaları oldu.” ifadelerini de kullanmıştı.