Selçuk Özdağ: Bahçeli olayla bizim alakamız yok diyorsa neden beni aramıyor?

Saldırının ardından Erdoğan'ın kendisini aradığını söyleyen Özdağ, "Devlet Bahçeli olayla bizim alakamız yok diyorsa neden beni arayıp geçmiş olsun demiyor?" diye konuştu.

Selçuk Özdağ: Bahçeli olayla bizim alakamız yok diyorsa neden beni aramıyor?

Ankara’da kimliği belirsiz bir grup kişi tarafından silahlı saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, saldırının ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kendisini aradığını ve olayın nasıl olduğunu sorduğu söyledi.

Hastanede tedavisi devam eden Özdağ, Halk TV’de Fatih Ertürk ile Türkiye Nereye programına bağlanarak açıklamalarda bulundu.

Saldırının ardından Erdoğan’ın kendisini aradığını söyleyen Özdağ, “Devlet Bahçeli olayla bizim alakamız yok diyorsa neden beni arayıp geçmiş olsun demiyor? Neden demeç verip bu olayı kınıyorum demiyor?” ifadelerini kullandı.

Özdağ’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“BAHÇELİ NEDEN ‘GEÇMİŞ OLSUN’ DEMİYOR?”

“Sayın Cumhurbaşkanına da zarar veriyorlar. BBC, ‘Türkiye’de bir siyasetçiye suikast oldu’ diye geçti. Türkiye’yi itibarsızlaştırıyorlar. Ben korkusuz bir adamım. 12 Eylül’ü yaşadım. İdamla yargılandım, 7 sene yattım. Öyle Semih Yalçın’ın dediği gibi ‘hasbelkader’ de değil. Gençlik lideriydim. Buradan ben bütün geçmiş olsun dileğinde bulunanlara teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanlığı makamının açıklama yapması lazım. Devlet Bahçeli olayla bizim alakamız yok diyorsa neden beni arayıp geçmiş olsun demiyor? Neden demeç verip bu olayı kınıyorum demiyor? Cumhur İttifakı’nın tüm ortakları benim açıklamalarımdan rahatsızlık duyuyorlar.”

“CUMHURBAŞKANI BENİ ARADI”

“Sayın Cumhurbaşkanı beni aradı ama bir açıklama yapmadı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı açıklama yapıyor. Failler yakalanacak diye. Bir de onun arkasına bakacaksınız. Cumhurbaşkanı olayın nasıl olduğunu sordu ben de anlattım. Devlet Bahçeli hakkında bir tweet attığımı, hakaret ve iftira olmadığını söyledim. ‘Geçmiş olsun’ dedi. Silahı kimin sıktığını sordu. Hayırlı akşamlar dedi ve kapattı.”