Sedat Peker'in son durumunu açıkladı: "Buna sadık kalmak zorundayım"

BAE'de bulunan Sedat Peker'in video çekmesi dışında tweet atmasının da yasaklandığı, Peker'in "Buna sadık kalmak zorundayım" dediği belirtiliyor.

Sedat Peker'in son durumunu açıkladı:

Gazeteci yazar Tuncay Mollaveisoğlu, TELE 1’de sunduğu “Anında Manşet” adlı programda, ülkücü mafya lideri Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın’la yaptığı görüşmeyi aktardı.

Peker’in Birleşik Arap Emirlikleri ile Türkiye arasında bir “pazarlık unsuru” da olabileceğini söyleyen Mollaveisoğlu, Ersan Peker’in hakkındaki dosyalarla, iddialarla ilgili bir savunma hazırlığı yaptığını belirtti.

Mollaveisoğlu şunları söyledi:

“Avukatı Ersan Barkın, müvekkili ile Skype üzerinden bir görüşme yapmış. Peker’in hakkındaki dosyalarla, iddialarla ilgili bir savunma hazırlığı yaptığını söyledi. Sağlık durumunun iyi olduğunu ve bir gözaltı sürecinin kesinlikle olmadığını belirtti.

Avukatı Türkiye ile BAE arasında başlayan görüşmeler sonrasında dijital tecritinin devam ettiğini söylüyor. Peker bu nedenle video veya sosyal medya paylaşımı yapamıyor. Peker, ‘Şu anda buna sadık kalmak zorundayım’ diyor.”