Sedat Peker'in el Nusra ifşalarının ardından gözler Davutoğlu'nda

"Davutoğlu, Ağustos 2014-Mayıs 2016 döneminde başbakandı. Olayları iyi bilir."

Sedat Peker'in el Nusra ifşalarının ardından gözler Davutoğlu'nda

Ülkücü mafya lideri Sedat Peker, Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine, TIR’larla gönderdiği askeri teçhizat ve silahlarla ilgili iddialarda bulundu.

Sedat Peker, “SADAT, el Nusra’ya benim üzerimden silah yolladıSedat Peker: SADAT, el Nusra’ya benim üzerimden silah yolladı” dedi.

Peker, bu işlemin TSK’dan “irticai faaliyetler” nedeniyle atılan askerlerin öncülüğüne kurulan SADAT (Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.) tarafından organize edildiğini de söyledi.

Silahların, terör örgütü El Kaide’nin Suriye kolu El Nusra’ya gittiğini söyleyen Peker, “Benim üzerimden gidiyor ama ben yollamadım. SADAT’çılar yolladı” iddiasında bulundu.

Peker’in bu açıklamalarının ardından Ahmet Davutoğlu çıkışı yapan CHP eski Milletvekili Fikri Sağlar, ”Sedat Peker 8. videosunda Suriye olayına girdi. Davutoğlu, Ağustos 2014-Mayıs 2016 döneminde başbakandı. Olayları iyi bilir. Suriye’de dönen pisliği, pelikancıların istifa ettirdiği Davutoğlu tek tek anlatmalı. Susarak muhalefet olmaz” ifadelerini kullandı.

Sedat Peker’in el Nusra ifşalarının ardından gözler Davutoğlu’nda