Sedat Peker'e devlet koruması 'Oluk oluk kan akıtacağım' dediği yıl verilmiş

Sedat Peker'in yayımladığı videolarda iddia etmiş olduğu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisine koruma tahsis ettiği iddiası belgeler ile doğrulandı.

Sedat Peker'e devlet koruması 'Oluk oluk kan akıtacağım' dediği yıl verilmiş

CHP’li Ali Mahir Başarır 2015 yılında Sedat Peker’e koruma polisi verildiğini kanıtlayan belgeyi açıkladı.

“İş adamı kılıfı altında, Türkiye’de mafyalığın halk gözündeki en bilinen yüzlerinden birisine koruma veriliyor” diyen Başarır konu ile ilgili bir yazılı açıklamada bulundu.

Başarır’ın açıklaması şu şekilde:

OLUK OLUK KAN AKITMAK İSTERKEN DEVLET TARAFINDAN KORUNUYORDU

“Mafya lideri Sedat Peker 9 Ekim 2015 tarihinde Rize’de ‘teröre lanet’ mitingi yapıyor. Burada, ‘oluk oluk kan akıtacağız’ diyor ama bu şahıs, aynı yıl devlet tarafından korunuyor. İş adamı kılıfı altında, Türkiye’de mafyalığın halk gözündeki en bilinen yüzlerinden birisine koruma veriliyor. Diğer tarafta ise tehdit almasına rağmen koruma verilmeyen binlerce insan var. Fakat, ‘oluk oluk kan akacak’ diyen şahıs ise koruma altında.”

AKP İLE ARASI BOZULUNCA MI SUÇÖRGÜTÜ LİDERİ OLDU

Ömer Çelik’in, ‘Elinde belge bulunan mahkemeye gitsin.’ sözlerini de hatırlatan CHP’li Başarır, şunları söyledi:

“Bu şahsa, iktidar tarafından 6 sene önce koruma verilmiş. Bu şahıs, 6 sene önce mafya lideri, suç örgütü lideri değildi de AKP iktidarı ile arası bozulunca mı suç örgütü lideri oldu? Siz bu illegal odaklara koruma tahsis etmişsiniz. Ömer Çelik, ‘mahkemeye başvursun’ diyor ama Süleyman Soylu attığı tweet ile yargıya etki edebildiğini açıkça ifade etmiş. Karşımızda, neresinden tutarsak tutalım elimizde kalan bir olay var. Bu yüzden TBMM’de bu konuyla alakalı bir araştırma komisyonu kurulmalıdır.”

EMNİYET’İN AÇIKLAMASI DOĞRULUYOR

Eşinden, sevgilisinden şiddet gören kadınlara koruma sağlayamayan iktidarın; bir mafya liderinin güvenliği için koruma görevlendirmekten çekinmediğini belirten Başarır, şunları ifade etti:

“AKP iktidarı, yalan söylemeye devam ediyor. Dün emrine koruma polisi görevlendiren İçişleri Bakanı, bugün ise ‘organize suç örgütü lideri’ diyor. CHP olarak bizim görüşümüz ise en başından beri nettir; bu şahıs organize suç örgütü lideridir. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’nün yayımladığı yazıya göre; bu şahsa, İstanbul Valiliği tarafından 2015 yılında koruma polisi verilmiş ve yine bu şahsın söylemlerine göre, Süleyman Soylu zamanında da bu uygulama devam etmiş. Fakat, burada bu mafya liderine koruma polisi verildiği ortaya çıkmışken utanıp istifa edeceklerine konuyu muhalefete getirip yüzsüzlük ve arsızlıkta çığır açıyorlar.”

Sedat Peker'e devlet koruması 'Oluk oluk kan akıtacağım' dediği yıl verilmiş