Sedat Peker'den Veyis Ateş'in açıklamalarına yanıt: Süslü sülüyü yüce divandan kurtarmak için...

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Veyis Ateş'in açıklamalarına sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla yanıt verdi.

Sedat Peker'den Veyis Ateş'in açıklamalarına yanıt: Süslü sülüyü yüce divandan kurtarmak için...

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, canlı yayına katılan Veyis Ateş’in hakkındaki iddialara ilişkin konuştuğu sırada sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Peker, “Bu ülke birçok yüzsüz ve yalancı gördü, ancak veyis ateş gibi bir yüzsüz ve yalancı görmedi. Sayın İsmail Saymaz konuşmayı dinledim diyor, böyle bir konuşma yok diyor” ifadelerine yer verdi.

Peker, ayrıca ”İçişleri Bakanı kendisine koruma polisi ve tahsisli araç vermiş mi? Eğer verdiyse bunu hangi sebeple verdi?” sorusunu sordu.

Peker’in paylaşımları şöyle:

“Bu ülke birçok yüzsüz ve yalancı gördü, ancak veyis ateş gibi bir yüzsüz ve yalancı görmedi. Sayın İsmail Saymaz konuşmayı dinledim diyor, böyle bir konuşma yok diyor. İçişleri Bakanı kendisine koruma polisi ve tahsisli araç vermiş mi? Eğer verdiyse bunu hangi sebeple verdi?”

“Anonsçu veyis süslü sülüyü yüce divandan kurtarmak için, 80 milyonun önünde rezil olmayı bile göze alıyor. Bu nasıl bir rezillik. süslü sülü, seni kimse kurtaramaz. Anonsçu veyisin açıklama yapmamasının sebebi süslü sülümanla bu işten nasıl çıkarız diye plan yapmak için zaman kazanmak içindi. Ama süslü sülümanı kurtaramayacak. Çünkü ayın 4’ünde, Sezgin Baran Korkmaz’la görüştü. Sayın İsmail Saymaz, Türkiye’de hangi savcı İçişleri Bakanı süleyman soyluyla ilgili adil bir karar verebilir? Adamı görevden bile alamıyorlar. süleyman soylunun gücü Ak Partinin gücünden daha fazladır.”

“Süslü süleyman İçişleri Bakanlığında Sezgin Baran Korkmaz’la ayın 4’ünde görüşmedi mi? Sonra ertesi günü Sezgin Baran yurtdışına çıkmadı mı? Ben senin sıkıntılarını çözeceğim, o sürede sen yurtdışına çık demedi mi? Anonsçu veysi, sen İçişleri Bakanı’nın anonsçusu değil miydin? O gün programı süslü sülüyü aklamak için düzenlemedin mi? Sayın İsmail Saymaz soru soracakken sen engellemedin mi?”

‘3 MİLYONLUK EVİ SANA 700 BİN TL’YE NEDEN VERDİLER?’

“Anonsçu veysi, koruma polisi verilen herkese kanun gereği tahsisli araç plakası verilir. Bu mecburidir. Bunda bile yalan söylüyorsun. Anonsçu veysi, süslü süleyman varken Sezgin Baran Korkmaz nasıl gelsin? Adamın hem 45 milyonuna hem de oteline çöktü. Türkiye’ye gelsin diyorsun, nasıl gelecek?”

“Anonsçu veysi, güç insana böyle hata yaptırır. Sezgin Baran’ın seni kaydettiğini bilmediğin için internet üzerinden rahatça konuştun. Ama Allah adamı böyle rezil eder. Senin Habertürk televizyon kanalının başına gelebilecek bir televizyonculuk kariyerin var mı ki oraya geldin?

“Anonsçu veysi, rüşvet istediğin ses kaydına rağmen bu kadar rahat oturmanın sebebinin süslü sülüden aldığın güçten olduğunu televizyonda seni izleyen herkes biliyor. süslü sülüye tüm ülkeyi teslim edenler bence utanmalı. Anonsçu veysi, 700 bin TL’ye taksitle aldığını söylediğin evin değeri 3 milyon TL. Neden sana 700 bin TL’ye ve taksitle bu evi verdiler?”

‘SUÇ ÖRGÜTÜ ÜYELİĞİMDEN İSTİFA EDİYORUM’

“YÜCE TÜRK MİLLETİ; bu kadar utanmaz gazetecinin, siyasinin, maalesef ki devlet görevlisinin olduğu bir ortamda mahcubiyetimden dolayı suç örgütü üyeliğimden istifa ediyorum. Lütfen kabul edin (bunları mahkum ettirmeden asla istifa etmeyeceğim).”

‘DEVLET GÜVENLİĞİYLE İLGİLİ BÖLÜMÜ DİNLETMEDİ’

“Sayın Özlem Gürses, Sezgin Baran Korkmaz’ın diğer 9 dakikalık bölümü kimseye dinletmemesinin sebebi kendisinin devlet güvenliğiyle ilgili bir bölüm olduğu söylemesidir. Yani devleti yöneten bazı üst konumdaki kişilerin isminin geçtiği içindir.”