"Sedat Peker ülke değiştirip onuncu videosunu yayınlayacak"

Neden Peker yeni video yayınlamıyor? Vaz mı geçti, bir pazarlık içerisinde mi?

Ülkücü çete lideri Sedat Peker’in “basın danışmanı” iddiasıyla ifadelerde bulunan Emre Olur, yeni videonun yayınlanmamasıyla ilgili kimi açıklamalarda bulundu. Olur, Peker’in haftaya ülke değiştireceğini ve yeni videosunun yayınlanacağını belirtti.

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan ülkücü mafya lideri Sedat Peker, yayımladığı videolardaki iddialarıyla Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Peker, bir süredir “yayınlayacağım” dediği videoları yayımlamadı.

ÖNCE ÜLKE DEĞİŞTİRECEK

Gazeteci Alişer Delek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, Peker’in “basın danışmanı” Emre Olur ile görüştüğünü ve yeni videonun gelip gelmeyeceğini sorduğunu söyledi.

Delek, görüşmeye dair şunları aktardı:

“Aklımdaki bir kaç soru için Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur’la telefonda görüştüm. Bazı bilgiler bilinir olsa da şeffaflık açısından olduğu gibi yazıyorum:

Sordum: Neden Peker yeni video yayınlamıyor? Vaz mı geçti, bir pazarlık içerisinde mi?

Emre Olur: BAE polisleri video yayınlamaya devam ederse hayati tehlikesinin (suikast vb) artacağı uyarısında bulundu. Haftaya ülke değiştirip yeni videosunu yayınlayacak.

NASIL ÜLKE DEĞİŞTİRECEK?

“Sordum: Ülke değişikliği nasıl olacak, kendi imkanlarıyla mı BAE ya da başka bir istihbarat servisi mi yardım edecek?

Emre Olur: Biz kimseden yardım almayız her zaman kendi imkanlarımızla hareket ettik. Haftaya ülke değişikliği tamamlanacak.

Asıl merak ettiğim soru şuydu, ve en çarpıcı yanıtı aldım:

Peker neden yurt dışına çıktı?

– Türkiye’den çıkma sebebi yaptırılmak istenen bir takım şeyler. Onları yapmamak için TR’den çıktı. Zamanı gelince onlar da herkes tarafından bilinir.

Emre Olur: Aralık 2019 ya da Ocak 2020. İstanbul Florya havalimanı, özel kiralık jet. Ödeme 20 bin Euro, bir arkadaştan borçla. Jet normalden fazla bekletiliyor havalimanında, yaklaşık bir saat, sonra ayrılıyor limandan.

Video yayınlamama konusunda bir ekleme:

“Video yayınlandığında konum, teknolojik yazılımlar/ürünlerle kolayca bulunabilir olduğu için güvenlik zaafı oluşturuyor.”