Sedat Peker tarafından tanık gösterilen polislerin akıbeti

Barış Pehlivan, Sedat Peker'in yayımladığı videolardaki olayların tanığı olduğunu söylediği polislerin akıbetine dair önemli bilgileri açıkladı.

Sedat Peker tarafından tanık gösterilen polislerin akıbeti

Mafya, siyaset, yargı, emniyet ve jandarma arasındaki kirli ilişkilere dair önemli açıklamalarda ve iddialarda bulunan suç örgütü lideri Sedat Peker’in yayımladığı videolar hala sıcaklığını korurken, Barış Pehlivan, Peker’in tanık olarak gösterdiği polislerin olaylar sonrasında hangi görevde olduklarını yazdı.

Peker’in anlattıklarından biri de Beykoz Konakları’nda geçen bir olaya ilişkindi. İddiaya göre, Tolga Ağar, restoran işletmecisi Nusret Gökçe ile telefonda tartışıp, silahını ateşlemişti. Peker, bu olayın Emir Sarıgül’ün evinde gerçekleştiğini ve üstünün örtüldüğünü ileri sürmüştü.

Pehlivan, bu olayda Peker’in tanık gösterdiği üç isme dair önemli bilgiler verdi.

“İddiaların doğruluğunu kanıtlamak yargının işi. Ben, başka ilginç bir gerçeği gündeme getireceğim” diye yazan Pehlivan, yazısına şöyle devam etti:

“Ne dedim: Olayın Nisan 2020’de yaşandığı ileri sürüldü.

Üç ay sonra ise yani temmuzda İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde birçok atama gerçekleşti. Ve işte iddialara konu olan Üç il Emniyet müdür yardımcısı da o gün görevden alındı, başka yerlere gönderildi. Buna göre Cevdet Hürol Öztürk Küçükçekmece’ye, Sunay Balıklıkaya Konya’ya ve ilginçtir Mehmet Sururi Saydam ise Elazığ’a tayin edildi.

Bu görevden almaların Sedat Peker’in anlattıklarıyla ilgisi olduğunu düşünmek istemiyorum. Peker’in tüm anlattıklarının da yalan olduğunun ortaya çıkmasını arzuluyorum. Ama işte saflık benimkisi, bugün Türkiye’de bu iddiaları hakkıyla soruşturacak bir yargı mekanizması maalesef yok.”