Sedat Peker: Operasyonu Mehmet Ağar ve Pelikancılar birlikte organize etti

Peker, kendisine yönelik yapılan operasyonu Mehmet Ağar ve Pelikancıların birlikte organize ettiğini iddia etti. Mehmet Ağar ile ilgili önümüzdeki günlerde bazı açıklamalar yapacağını söyleyen Peker; "Yapacağım açıklamalar magazin tadında olmayacak. Yer, zaman, telefon sinyalleriyle ortada olacak. Sadece iki müfettişin yapacağı incelemeler bile yeterli olacak." ifadelerini kullandı.

Sedat Peker: Operasyonu Mehmet Ağar ve Pelikancılar birlikte organize etti

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker ve adamlarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirilen 49 şüpheli ifade verdi.

Savcılık ifadesinin alınmasının ardından 32 şüpheliyi serbest bırakırken 17 şüpheliyi de “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “Suç örgütüne üye olma”, “Nitelikli yağma” ve “6136 sayılı ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler hakkındaki kanuna muhalefet” gibi çeşitli suçlardan tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Hakimlik sorgusunun yapılmasının ardından 7 şüpheli hakkında adli kontrol tedbiri uygulanırken, 10 şüpheli de tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer 32 kişi ise savcılıkça ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Peker, operasyonlara ilişkin Mehmet Ağar ve Pelikancıları işaret etti. Peker, kendisine yönelik yapılan operasyonu Mehmet Ağar ve Pelikancıların birlikte organize ettiğini iddia etti. Mehmet Ağar ile ilgili önümüzdeki günlerde bazı açıklamalar yapacağını söyleyen Peker; “Yapacağım açıklamalar magazin tadında olmayacak. Yer, zaman, telefon sinyalleriyle ortada olacak. Sadece iki müfettişin yapacağı incelemeler bile yeterli olacak.” ifadelerini kullandı.

MEHMET AĞAR OPERASYONU

Peker’in iddiaları şöyle:

“Ben 1,5 yıldır yurtdışındayım. Benim evde olmadığım bilindiği halde evime onlarca polisle baskın yapılıyor. Eşim avukat olmasına rağmen özellikle seçilmiş iki özel harekatçı eşim kapıyı açınca duvara itiyorlar. Kızımın odasına uzun namlulu silahlarla giriyorlar. Buna Mehmet Ağar polisliği denir. Organize şube ve karakoldan gelen iki bayan polis sadece görevlerini yapmıştır. Özel harekatçıların arasındaki iki memur özellikle seçilmiştir.’

Şimdi derin devletin başı olmuş kendisi (Mehmet Ağar). Bu ünvanı kim veriyorsa nasıl veriyorsa? Gelmişiz 2021’e tekrardan insanları kadınlarıyla çocuklarıyla korkutacağız. Ben bir devlet tanırım o da Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Öyle uzun pürolarla, fularlarla derin devletçilikle… Ben yıllardır ya şahit oldum ya da bu olayların içinde bulundum. Lan beni mi korkutacaksınız! Derin devlet, vay! Göreceğiz derinliğinizi. Beni yok edeceklermiş. Beni siz mi var ettiniz ki siz yok edeceksiniz.”

TELEFON SİNYALLERİYLE ANLATACAĞIM

“Suç örgütü nasıl kurulur, Sayın Mehmet Ağar’ın son zamanlarda işlediği, 90’lı yıllarda bizlere yaptırılan, yaptırılmak istenenlerden ziyade bu zamanlarda işlenilenler… Mesela Acarkent’te yaşanılan o silahlı ateşleme olayını nasıl kapattırdı?

Bunların hepsini tek tek konuşacağız. Bunlar afaki değil telefon sinyalleriyle iki müfettişin iki saniyede çözebileceği şekilde anlatacağım.

‘Altınbaşlar’a nasıl komployu kurup, emniyete aldırıp daha sonra parayı almak için tezgahını sonra o tezgahın nasıl bozulduğunu anlatacağım. Şimdi o aileye el altından nasıl dosya hazırladıklarını anlatacağım. Hala hazırlanıyor. Benim dosyama benzer mahremiyette hazırlanıyor intikam almak için.”

FETÖ’CÜ YAPIP MALLARINA ÇÖKTÜNÜZ

“Mübariz Mansimov sen hiçbir şeyken itibarın bitmişken seni yanına aldı (Mehmet Ağar’ı kastediyor). İtibar verdi, para verdi. Sen gidip bazılarıyla anlaşıp Fetöcü diye adamı içeri attırdın. Mübariz ve Fetöcülük… Buna deliler bile inanmaz ama yapıldı bu ülkede. Milyar dolarlık yerini aldınız adamın, el koydunuz. Bodrum’daki marina. Sen devlet memuruydun emekli oldun. Nasıl alabiliyorsun milyarlarca dolarlık yerleri. Doğru, sen üstüne almadım. İkili anlaşmalarla senin cüzdan garanti altına alındı. Azerilerin üzerine yapıldı değil mi? Bunların hepsini uzun uzun konuşacağız. Normal bir adamı nasıl Fetöcü yapıp mallarına çöktüğüne… Hakimlerde vicdanen dosyayı görüyorlar ceza versen olmaz vermesen olmaz, baskı var. 5 sene ceza verip 8 ay yatırttırıp mahkemeyle tahliye ettiler.”

AĞAR VE PELİKANCILAR

“Her operasyonun bir adı olur. Bana yapılan operasyonun bir adı yok. Bu organizenin hazırladığı bir dosya değil. Organize şube böyle dosya hazırlamaz. Bana yapılan operasyon Mehmet Ağar ve pelikancıların taşeron olarak kullanıldığı birilerinin dosyası.

Mehmet Ağar’ı da oğlu Tolga Ağar’ı da tanırım. İnternete bakın bir videosu var. ‘Cumhurbaşkanını görmek Allah’ı görmek gibi benim için’ diyor. Cumhurbaşkanlığı ile Yüce Allah’ın makamımı bir görenleri milletvekili yaptılar, bize de düştü gurbet elleri.”