Sedat Peker iddiası: Dubai'den çıkma olasılığı çok yüksek

Sedat Peker'in önümüzdeki dönemde Dubai'den çıkma olasılığının hayli yüksek olduğu iddia edildi.

Sedat Peker iddiası: Dubai'den çıkma olasılığı çok yüksek

Türkiye-Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasındaki ilişkilerin liderler arasındaki son görüşmeyle en üst seviyeye varan gelişmesinin ardından bu ülkede bulunan ülkücü mafya lideri Sedat Peker’in sosyal medya paylaşımları durmuştu.

Peker’in BAE’deki akıbetine ilişkin Suudi sermayeli Independent Türkçe‘nin genel yayın yönetmeni Nevzat Çiçek’ten de dikkat çeken iddialar geldi.

Çiçek, KRT TV’de katıldığı ‘Semra Topçu ile Haftanın Panoraması’ programında “BAE, Sedat Peker’in Dubai’de olmasından memnun değil. Benim edindiğim izlenim, Peker’in kontrol altında tutulduğu, önümüzdeki süreçlerde Peker’in Dubai’den çıkma olasılığını ben çok yüksek görüyorum. Nereye gider bilmiyorum ama bazı ada ülkelerinin isimleri zikrediliyor” dedi.

“BAZI İSİMLER TÜRKİYE’YE DÖNDÜ”

Çiçek şunları söyledi:

“BAE, Sedat Peker’e siyasi figür olarak yaklaşmıyor. Onların tabiriyle söylüyorum, Türkiye’de mafya olan, belli bir dönem hükümetle iş tutmuş bir kişinin Dubai’de olmasından memnun değiller, Dubai’nin imajına zarar verdiğini düşünüyorlar, onların ifadesiyle söylüyorum. BAE son günlerdeki yakınlaşmanın sonunda bazı isimleri serbest bıraktı, Türkiye’ye döndüler. Benim edindiğim izlenim, Peker’in kontrol altında tutulduğu, önümüzdeki süreçlerde Peker’in Dubai’den çıkma olasılığını ben çok yüksek görüyorum.”

Çiçek, Sedat Peker’in BAE’den nereye gideceği sorusu üzerine de, bazı ada ülkelerinin isimlerinin dile geldiğini belirtterek şöyle dedi:

“Sedat Peker’in önümüzdeki süreçte Dubai’den çıkma ihtimali çok yüksek. Tabi burada Sedat Peker’in de gitmek istediği ifade ediliyor, nereye gider bilmiyorum ama bazı ada ülkelerinin isimleri zikrediliyor.”