Samsun İl Sağlık Müdürü koronavirüse yakalandı, ambulans uçakla Ankara'ya götürüldü

"Şehrinizin Sağlık İl Müdürü olarak ambulans uçakla Ankara'ya tedaviye gitmeniz manidar”

Samsun İl Sağlık Müdürü koronavirüse yakalandı, ambulans uçakla Ankara'ya götürüldü

Samsun İl Sağlık Müdürü koronavirüse yakalandı, tedavisi için ambulans uçakla Ankara’ya götürüldü. AKP İl başkan yardımcısı ise İl Sağlık Müdürü’ne tepki gösterdi.

Samsun İl Sağlık Müdürü Ali Oruç’un, koronavirüse yakalandıktan sonra ilk tedavisinin ardından ambulans uçakla Ankara’ya sevkini yaptırdığı belirtildi. AKP Samsun İl Başkan Yardımcısı Mahmut İşbilir, “şehrinizin Sağlık İl Müdürü olarak ambulans uçakla Ankara’ya tedaviye gitmeniz manidar” diye tepki gösterdi.

İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ise, “Acaba Samsun’daki doktorlara güvenmedi mi?” diye sordu.

14 Ocak’ta ilk doz aşısını yaptıran ve bir süre sonra virüs kaparak hasta olan Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, ilk etapta Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı. Daha sonra iddialara göre kendi talebiyle Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçakla Ankara Şehir Hastanesi’ne sevk edildi.

Oruç, sosyal medya hesabından tedavisinin bittiğini ve sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı. Ağır bir tedavi süreci geçirdiği belirtilen Oruç “Allah’a şükürler olsun; hastanedeki tedavi sürecim bitti, taburcu oldum. Tedavimde her türlü özveriyi gösteren tüm sağlık çalışanlarımıza, bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan dostlarımıza çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız” diye yazdı.

AKP Samsun İl Başkan Yardımcısı Mahmut İşbilir bu açıklamaya tepki gösterdi:

“Müdürüm geçmiş olsun. Allah şifalar versin. Lakin bu şehirde emrinizde bunca kamu hastaneleri varken, şehrinizin Sağlık İl Müdürü olarak ambulans uçakla Ankara’ya tedaviye gitmeniz manidar.”

İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ise İl Sağlık Müdürü’ne şu soruları sordu:

“TBMM’de sürekli Samsun’un sağlık altyapısını övüyoruz. Ben kentimin sağlık altyapısına güveniyorum. Bununla gurur duyuyorum. Ankara Pandemi Hastanesi de başarılı bir tedavi uyguluyor. Ama ben Samsun’da tedavi olurum. Sağlık Müdürü’nün kendi takdiridir. Acaba Samsun’daki doktorlara güvenmedi mi? Neden Ankara’ya gitmeyi istedi”