Salgın aldı başını gidiyor, AKP kongreleri tıklım tıklım devam ediyor!

Koronavirüs salgınının uğramadığı AKP il, ilçe ve kadın kolları kongreleri tam gaz devam ediyor.

Salgın aldı başını gidiyor, AKP kongreleri tıklım tıklım devam ediyor!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin Bayburt, Giresun, Niğde ve Zonguldak 7. olağan il kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı.

Erdoğan’ın video konferans yöntemiyle katıldığı kongrelerde koronavirüs salgınına rağmen sosyal mesafe kuralı yine hiçe sayıldı. Tıka basa dolu olan salonlarda toplanan birlerce kişi yan yana otururken, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen kongrede de Erdoğan, kalabalığa ‘teşekkür’ etmişti.

Erdoğan kalabalığa karşı, “Temizlik, Maske ve Mesafe kurllarına dikkat ederek kongrelerimizi gerçekleştirmeyi sürdürüyoruz,” dedi.

“2023 KRİTİK ÖNEME SAHİP”

Yine 2023 seçimlerini işaret ederek, “Hiçbir sıfat, görev, konum davamıza yaptığımız katkının verdiği manevi huzurdan daha büyük değildir. Partimizin 18 yıllık kesintisiz iktidar olmasının sırrı milletimizin her bir ferdinin kendini bu çatı altında görebiliyor olmasıdır. İnşallah yürüttüğümüz mücadeleyi zafere ulaştıracağız. 2023 seçimleri kritik öneme sahip.” diyen Erdoğan şöyle konuştu:

“Zihnini veya kalbini Türkiye düşmanlarına kiralamış kesimler buldukları her fırsatta ülkemizin huzuruna, istikrarına, demokrasisine saldırıyor. Hamdolsun bugüne kadar bunların hiçbirine boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Basın ve sosyal medya mecraları gönül kazanma faaliyetleri yürüttüğümüz siyasetimizin sadece duyurulma yeridir. Yapmamız gereken her bir insanımızın kapısını çalmak, beklentisini öğrenmek, böyle kalplerde yer edinmektir. Bunun için de sürekli sahada olmamız şart. AK Parti olarak bugünlere aziz milletimizin duası yanında ailesinden, işinden fedakârlık yapan dava erleriyle geldik. Farklı odakların tehditlerine maruz kaldık, tüm saldırılar karşısında iman varsa imkan da vardır diyerek, her türlü yokluğa rağmen yolumuzdan geri dönmedik. Kimseyi ötekileştirmeden, herkesi kucaklamaya çalıştık.”

Tıka basa doldurulan AKP kongrelerinden basına yansıyan fotoğraflar:

“KUTUPLAŞTIRAN DEĞİL KUCAKLAŞTIRAN KADRO OLDUK”

Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şöyle:

“Bölen değil birleştiren, kutuplaştıran değil kucaklaştıran, kardeşi kardeşi kırdırmak isteyenlere inat vatandaşlarımızı Türkiye ortak paydasında buluşturan bir kadro olduk. Gece gündüz demeden ter döktük, mücadele ettik. İnsanlarımız bizimle birlikte belediyelerden devletin her kademisine kadar her meselesiyle ilgilenen gayretli bir kadroyla tanıştı.

İnsanlarımız bizimle birlikte belediyelerden, devletin her kademesine rağmen dinamik, vizyoner, gayretli bir kadroyla tanıştı. Anacığımla birlikte olan tabloyu hazırladığınız için teşekkür ediyorum. Giresun sizlere selam, sevgi, saygılarımı özellikle ifade ediyorum. Ana gibi yar olmaz. Kadın kollarımız çok büyük önem taşıyor. Biz gayretle hasbi şekilde çalıştıkça milletimiz de daha kararlı şekilde bize sahip çıktı.

Eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye kadar her alanda ülkemize çağ atlattığımız için gurur duyuyoruz. İzlediğimiz onurlu ve kararlı politikalarla ülkemizin itibarını artırdığımız için mutluyuz. Karşımızda elbette bir siyasi muhalefet oldu. Hiçbiri bizimle eser ve hizmet siyaseti yarışına giremedi. İşte şu anda karşımda Fatih’i görüyorum. Bizim projelerimize onların hayalleri yetmek idrakini görüyorum. Biz Karadeniz’de doğal gaza ulaştık mı ulaştık. Fatihle ulaştık, şimdi inşallah Kanuni ile ulaşacağız. Şimdi denizin dibine sondajlama çalışmalarımızla devam edeceğiz.”

“CHP PARÇALANMAYA BAŞLADI”

“Geçmişteki hiçbir aktör bugünkü CHP kadar kötü bir görüntü de sergilemedi. İşte parçalanmaya başladılar. CHP acaba hangi proje üretiyor diye baktığımızda karşımıza koskoca boşluk çıkıyor. Nerede milletin huzuruna, toplumsal barışına kasteden bir hadise varsa arkasında muhakkak CHP çıkıyor.

CHP’nin tek işi, terazisinin kefelerine yerleştirdiği partileri dengede tutarak, kurduğu kirli ittifakın bozulmasını engellemeye çalışmak. CHP’nin başındaki zatın herkesi kapı dışarı ederek sergilediği diktatörlük ise tek parti devriyle yarışır seviyeye geldi.”