Resmi Gazete'de yayımlandı: Aralarında FETÖ, IŞİD ve PKK üyelerinin olduğu belirtilen 377 kişinin mal varlıkları donduruldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'de yayımlandı: Aralarında FETÖ, IŞİD ve PKK üyelerinin olduğu belirtilen 377 kişinin mal varlıkları donduruldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın FETÖ, IŞİD ve PKK yöneticileri ve örgüt üyesi 377 kişinin mal varlıklarının dondurulmasına ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yayımlanan karara göre, mal varlıkları dondurulan 205 FETÖ üyesi arasında örgütün yöneticisi Fethullah Gülen’in ismi öne çıktı. Listede söz konusu örgüt üyesi Hamdi Akın İpek, Ekrem Dumanlı, Hidayet Karaca, Abdullah Aymaz, Ahmet Kurucan, Cemal Uşak, Cevdet Türkyolu, Mustafa Özcan, Mustafa Yeşil, Önder Aytaç ve Şerif Ali Tekalan gibi isimler yer aldı.

PKK üyesi olduğu ifade edilen 77 kişinin mal varlıkları dondurulurken, yöneticileri Murat Karayılan, Ali Haydar Kaytan, Cemil Bayık, Duran Kalkan, Hülya Oran, Fehman Hüseyin ve Ferhat Abdi Şahin listede yer alan isimler oldu.

Mal varlıkları dondurulan ve DHKP/C’li olduğu belirtilen 9 kişi arasında da Musa Aşoğlu ile Hüseyin Fevzi Tekin de yer aldı.

Ayrıca, IŞİD üyesi olduğu belirtilen 86 kişinin de Türkiye’de bulunan mal varlıkları donduruldu.