Pınar Gültekin'in katilinin ifadesinde adı geçen savcı, istifa etti

Pınar Gültekin’in katil zanlısı Cemal Metin Avcı’nın ifadelerinde adı geçen savcı D.Y. istifa etti.

Pınar Gültekin'in katilinin ifadesinde adı geçen savcı, istifa etti

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i vahşice katleden Cemal Metin Avcı’nın ifadelerinde adı geçen savcı D.Y. istifa etti.

16 Temmuz’da katledilen Gültekin’in cesedi olaydan 5 gün sonra ormanlık alanda bir varilin içinde bulunmuştu. Başlatılan soruşturmada kısa süre sonra failin izine ulaşılmış, Muğla’da bir bar işleten Cemal Metin Avcı olayın faili olarak yakalanmıştı.

Pınar’ı öldürdüğünü itiraf eden Avcı, bazı iddialar ortaya atmıştı. Tutuklanıp cezaevine gönderildikten bir süre sonra savcılığa başvurarak “Ek ifade vermek istiyorum” diyen Avcı, el yazısı ile hazırladığı 6 sayfalık ifadesinin bir bölümünde de Muğla Adliyesi’nde görevli savcı D.Y.’den bahsetti. Avcı ifadesinde savcı D.Y.’nin de Pınar Gültekin ile ilişkisi olduğunu iddia etti.

Avcı’nın bu ifadelerinin ardından HSK soruşturma başlattı. Soruşturma için bir başmüfettiş görevlendirildi. Bu süreçte Savcı D.Y.’nin tayini Erzurum’a çıktı. Ancak izne ayrılan savcı D.Y., Erzurum’da göreve başlamadan HSK’ya istifa dilekçesini gönderdi. D.Y. dilekçesinde istifa gerekçesini “ailevi sebepler” olarak belirtti.

HSK’nın başlattığı soruşturma devam ediyor. Soruşturma kapsamında istifa eden savcının yanı sıra Cemal Metin Avcı’nın ve ifadelerde adı geçen diğer kişilerin de ifadeleri alınacak. Savcı D.Y’nin Ankara’da avukatlık yaptığı öğrenildi.