Peker'e koruma verdiği iddia edilen Mustafa Çalışkan: Kim açığa alacak görelim bakalım, merak ettim

Süleyman Soylu'nun, katıldığı televizyon programında Sedat Peker'e koruma polisi vermekle suçladığı Emniyet Genel Müdür Yardımcı Mustafa Çalışkan açıklamada bulundu.

Peker'e koruma verdiği iddia edilen Mustafa Çalışkan: Kim açığa alacak görelim bakalım, merak ettim

Ülkücü mafya lideri Sedat Peker ve iddiaları hakkında yaşanan tartışmalar, laf dalaşları hız kesmeden devam ediyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katıldığı televizyon programında, Peker’e koruma polisi verilmesi konusunda suçladığı isimlerden Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan’ın açığa alınacağı konuşulurken Çalışkan, bugün Cumhuriyet gazetesine konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Soylu, katıldığı programda Sedat Peker’e özel polis koruması verilmesiyle ilgili olarak, “16 Ocak 2015’te DHKP-C tehdidi ile kendisine koruma veriliyor. Şimdi esas iş bundan sonra. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, terörden sorumlu müdür de Mustafa Çalışkan. Nurettin Demir Kadıköy Emniyet Müdürü. Özgür Taşdemir emniyet müdürü ihraç edildi. En irtibatlı olduğu kişi Sedat Peker. 2015 yılında sanal bir tehditle Nurettin Demir kardeşinden kalan DHKP-C mirasıyla bir kurgu yapar ve koruma verilir” ifadelerini kullanmıştı.

KİM AÇIĞA ALACAKMIŞ GÖRELİM BAKALIM

Soylu’nun suçladığı Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan ise yaptığı açıklamada Soylu’nun hakkındaki iddialarına ilişkin, “Allah’a sığınıyorum” dedi.

“Açığa alınmayı bekliyor musunuz?” şeklindeki sorusuna ise Çalışkan, “Türkiye’deki en dürüst insanı neden dolayı açığa alacaklar çok merak ediyorum. Çıksın bir görelim bakalım. Türkiye’de insanlar var. Dürüst siyasetçiler var. En başta Sayın Cumhurbaşkanı var. Mustafa Çalışkan gibi bir insanı açığa kim alacak, nasıl alacak bir görelim bakalım. Çok merak ettim” dedi.

“Soylu’nun açıklamaları sizde herhangi bir rahatsızlık yaratmıyor mu?” sorusuna ise Çalışkan, “Bence toplum rahatsız. Benim rahatsız olmam çok da önemli değil” ifadelerini kullandı.