Peker'den 10 bin dolar aldığı iddia edilen Metin Külünk'e AKP'den ilk destek geldi

Sedat Peker'den 10 bin dolar aldığı iddia edilen eski AKP Milletvekili Metin Külünk'e ilk destek AKP'li Yeliz'den geldi.

Peker'den 10 bin dolar aldığı iddia edilen Metin Külünk'e AKP'den ilk destek geldi

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yayınladığı videolardan birinde, “Hürriyet’i bastırmadan önce gelen milletvekilinin telefon sinyallerine de bakın, ismini söylemeyeyim ayıp olur, bakabilirsiniz. Milletvekili rica etti, ben de yaptırdım” ifadeleri üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Benim haberim olması, benim idam edilmem anlamına gelir. Böyle bir şey akıldan geçirilebilir mi? Kekelemişler ben ne yapayım. Kim kekelemiş ise hesabını ondan sorsun, ayda 10 bin dolar hangi siyasetçiye gönderiyorsa ondan sorsun. Yanlışlıkla yazdıkları bir yere düşmüş” açıklamasında bulunmuştu.

Bu açıklamaların ardından Peker’den para alan siyasetçinin eski AKP Milletvekili Metin Külünk olduğu iddia edilmişti.

AKP’DEN İLK DESTEK

Bu iddialar üzerine ‘Yeliz’ lakaplı AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Külünk hakkındaki iddialara karşılık sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Külünk’ü destekleyen Çamlı, şu ifadeleri kullandı:

“Metin Külünk en az 40 sene önce, Amerikan’ın ‘bizim çocuklar’ı ‘şartları oluşturmak’ için sokakları cepheleştirdikleri günlerde, cepteki üç beş mermiyi paylaştığım adamdır. Şaribülleyli vennehar tiplerin “maaş” tantanasıyla, ismini ağızlarda çiğnemesi doğru değil..!”