Özhaseki’den LGBTİ ile ilgili yeni açıklama

Katıldığı televizyon programında LGBTİ sorusuna, "Madem Allah yaratmış, hepsinin başımızın üstünde yeri var" diyen AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, sözlerinin çok konuşulması üzerine yeni bir açıklama yaptı.

Özhaseki’den LGBTİ ile ilgili yeni açıklama

Katıldığı bir televizyon programında LGBT’liler ile ilgili düşüncesi sorulan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, “Madem Allah yaratmış, hepsinin başımızın üstünde yeri var. Onu cenab-ı hakkın yarattığı bir emanet gibi görmek her kulun vazifesi diye düşünüyorum. Her inançlı insanın işi diye düşünüyorum. Onun dışında saygı duymak ve tercihlerine sonuna kadar saygılı olmak dışında elimizden bir şey gelmez” ifadelerini kullanmıştı.

Sözlerinin arkasında olduğunu belirterek yeni bir açıklama yapan Özhaseki, bu kez “Birtakım sapkınlıkları tasvip etmemiz asla mümkün değildir” dedi.

Özhaseki, açıklamasında şunları söyledi:

“Bir TV kanalında yaratılıştan kaynaklanan farklı bireylerle ilgili söylemiş olduğum sözler, tamamıyla bağlamından koparılıp başka mecralara çekildi. Çok uzun süren bir röportaj yayın süresi dikkate alınarak kısaltıldığında bazen vermek istediğiniz ana mesaj kayboluyor.

Meramımın tam anlaşılması için bir kez daha açıkça sözlerimi tekrarlıyor ve sözlerimin de arkasında olduğumu ifade ediyorum; Kainatı ve insanları Allah yaratmıştır. Yaratan hiçbir şeyi boş ve anlamsız yaratmamıştır. Yaratılan her şeyde bir hikmet vardır. İnsanoğlu için yaratılıştan gelen farklılığın ve rahatsızlığın (hünsa) kınanacak bir tarafı yoktur.

Onlara saygı duymak esastır ve başımızın üstünde yeri vardır. Ancak sonradan yapılan geleneklerimize, göreneklerimize, inanç değerlerimize aykırı olarak tercihen yapılan ve aile kurumumuzu ifsat eden birtakım sapkınlıkları tasvip etmemiz asla mümkün değildir.

Konuşmamın bütününde verdiğim ve anlatmak istediğim mesaj buydu. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”