O kaymakam hakkında soruşturma

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban'ın koronavirüs denetimleri sırasında yurttaşlara yönelik tavrının büyük tepki çekmesi sonrası hakkında soruşturma başlatıldı.

O kaymakam hakkında soruşturma

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce,  Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

İnce, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“İçişleri Bakanlığı olarak kamu düzeninin tesisi amacıyla yürüttüğümüz birçok önemli görevin yanı sıra salgın hastalıkla mücadele sürecinde salgının yayılımını önlemek için başta denetim faaliyetleri olmak üzere sahada etkin bir şekilde görev icra edilmektedir. Korona virüs salgınına dair denetim faaliyetleri vali ve kaymakamların koordinesinde ve bizzat iştiraki ile başarıyla sürdürülmekle birlikte zaman zaman sürecin getirdiği olumsuz davranışlara da üzülerek şahit olunmaktadır. Bu kapsamda, Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirlere aykırı davrandığı açıkça belirli olan bir işyerine görevinin gereği olarak müdahale ederken tasvip etmediğimiz bir diyaloğa giren Kaymakamımız hakkında ilgili birimlerimizce gerekli soruşturma başlatılmıştır.”