MSB: Ören ve Milas bölgelerine karakol botu ve çıkarma gemisi sevk edildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Denizli Valiliği'nin talebi üzerine bölgedeki yangına müdahale için 11'inci Komando Tugay Komutanlığını görevlendirdiğini duyurdu.

MSB: Ören ve Milas bölgelerine karakol botu ve çıkarma gemisi sevk edildi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Denizli ve Isparta Valiliği’nin talebi üzerine askerlerin yangınla mücadele konusunda görevlendirildiği duyuruldu.

MSB’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Denizli Valiliğinin talebi üzerine bölgede çıkan yangına müdahale etmek üzere 11’inci Komando Tugay Komutanlığımızdan iş makinaları ve personel görevlendirilmiştir” 

Muğla’daki yangın söndürme çalışmalarına destek ve gerek görülmesi halinde vatandaşları tahliye etmek amacıyla Ören ve Milas bölgelerine bir karakol botu ve bir çıkarma gemisi sevk edildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından konu hakkında yapılan açıklamada, “Muğla’daki yangın söndürme faaliyetlerine destek olmak ve ihtiyaç hâlinde bölgedeki vatandaşlarımızı denizden tahliye etmek maksadıyla, Ören ve Milas bölgelerine Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza ait bir karakol botu ve bir çıkarma gemisi sevk edilmiştir” ifadeleri kullanıldı.