Mithat Sancar: Bugün parti binamızda 40 kişinin katılacağı toplantı son anda iptal oldu. Katilin amacı katliam yapmaktı

HDP Eş Genel Başkanı Sancar, "Bugün parti binamızda 40 kişinin katılacağı bir toplantı vardı. Son anda iptal oldu. Katilin amacı katliam yapmaktı. Saldırıdan iktidar ve küçük ortağı MHP sorumludur." ifadelerini kullandı.

Mithat Sancar: Bugün parti binamızda 40 kişinin katılacağı toplantı son anda iptal oldu. Katilin amacı katliam yapmaktı

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, İzmir’deki saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bugün parti binamızda 40 kişinin katılacağı bir toplantı vardı. Son anda iptal oldu. Katilin amacı katliam yapmaktı” ifadelerini kullandı.

Onur Gencer isimli şahış tarafından HDP İzmir il binasına yapılan silahlı saldırıda parti çalışanı Deniz Poyraz yaşamını yitirdi. Saldırıya ilişkin açıklamalarda bulunan Mithat Sancar, katilin amacının daha kanlı bir saldırı yapmak olduğunu belirterek bugün parti binasından 40 kişinin katılacağı bir toplantının son anda iptal olduğunu açıkladı.

Sancar’ın açıklamalarında satır başları şöyle:

“Bugün parti binamızda 40 kişinin katılacağı bir toplantı vardı. Son anda iptal oldu. Katilin amacı katliam yapmaktı. Saldırıdan iktidar ve küçük ortağı MHP sorumludur.

Bir kaos planı, iç çatışma hesabı devreye sokulmuştur. Biz bunun farkındayız.

Bütün bu oyunlara ve Deniz kardeşimizin katledilmesine karşı sesimizi en gür biçimde yükselteceğiz. Bu oyunları boşa çıkarmak için yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. Demokrasi ve muhalefet çevreleri bu mücadeleyi sadece HDP’ye bırakırsa, bu, kaos planı sahiplerini sevindirir.

Buradan çağrı yapıyorum; Meclis’te bulunan ve bulunmayan bütün siyasi parti başkanları en kısa zamanda bir araya gelelim. Ortak tutumu Türkiye halklarına hep birlikte gösterelim.”