Milli Savunma Bakanlığı Kahramanmaraş'ta düşen yangın söndürme uçağı hakkında açıklama yaptı

Maraş'ta çıkan orman yangınında çalışmalara katılan bir söndürme uçağı düştü. Rusya Savunma Bakanlığı, 5'i Rus ile 3'ü Türk toplam 8 personelin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı Kahramanmaraş'ta düşen yangın söndürme uçağı hakkında açıklama yaptı

Maraş’ta Orman Genel Müdürlüğü hizmetinde kullanılan yangın söndürme uçağı düştü, bölgeye arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Rusya Savunma Bakanlığı’nın açıklamasına göre, uçaktaki 8 personel yaşamını yitirdi.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından Rusya’dan kiralanan ve Adana Orman Bölge Müdürlüğü hizmetinde kullanılan yangın söndürme uçağı ile Maraş’taki orman yangınına müdahale esnasında irtibat kesildi.

Bunun üzerine bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edildi.

Orman yangına hem karadan hem de havadan müdahale edildiğini belirten Coşkun, “Bölgeye uçak da sevk etmiştik ancak bir süre önce uçakla irtibat kesildi ve düştü. Şu an olay çok yeni. Uçağın düştüğü bölgeye çok sayıda ekip gönderdik” dedi.

RUSYA: 8 PERSONEL HAYATINI KAYBETTİ

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan kazayla ilgili açıklama geldi.

Açıklamada, uçaktaki 5 Rus ve 3 Türk vatandaşının hayatını kaybettiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı, düşen söndürme uçağı hakkında açıklama yaptı.

Bakanlık açıklamasında, “Kahramanmaraş’taki yangın söndürme çalışmalarına katılmak için Adana’dan havalanan bir Rus yangın söndürme uçağının kaza kırıma uğradığı bilgisi üzerine, İncirlik’ten bir helikopter ile Konya’dan bir uçak, arama-kurtarma çalışmalarına destek için bölgede görevlendirilmiştir” denildi.